De poorten van de 51e editie van Kinderdorp zwaaiden maandagmorgen precies om 9.00 uur open. Dit tot groot enthousiasme van de Bennekomse jeugd.
De poorten van de 51e editie van Kinderdorp zwaaiden maandagmorgen precies om 9.00 uur open. Dit tot groot enthousiasme van de Bennekomse jeugd. Dick Martens

Jeugd uit Bennekom en omstreken niet te houden bij start 51e Kinderdorp

7 augustus 2023 om 19:00 Evenementen

BENNEKOM Bennekom kleurde afgelopen week al ‘Kinderdorpgeel’. Banieren en vlaggen sierden huizen en het dorpscentrum. En maandag was het dan eindelijk zover, de poorten van Kinderdorp (’Het gezelligste dorp van Nederland’) zwaaiden, na het traditionele aftelmoment, precies om 9.00 uur open. De 51e editie was van start gegaan.

door Dick Martens

Hoewel er vooraf door ‘Dorpsomroeper’ Mark van Wijk (’Wijkie’) gewaarschuwd was om het door de regen van de afgelopen weken toch wat drassig geworden terrein niet rennend te betreden, was de Bennekomse jeugd niet te houden. Het enthousiasme was (te) groot. De tientallen vrijwilligers, gehuld in de traditionele gele shirts en hoody’s, lieten het met een grote glimlach op het gezicht oogluikend toe. Eén ding was duidelijk, deelnemers en vrijwilligers hadden er heel veel zin in.

FIETSFILE

Dat de alweer 51e editie van Kinderdorp maandagmorgen van start is gegaan, zal in het Bennekomse niet ongemerkt gebleven zijn. Al vroeg ontstond er een heuse ‘fietsfile’ richting het door tientallen vrijwilligers weer perfect en fraai ingerichte Kinderdorp-terrein. Enthousiaste kinderen zochten snel een plekje voor de nog gesloten toegangspoort. Hun ouders keken op een afstandje, misschien hinkend op twee gedachten, toch glimlachend toe.

ZWEMMEN

Die tweeledige ouder-gevoelens bleken duidelijk uit een tweetal Intstagram-posts: ‘Ons kleine zelfstandige mannetje gezellig naar Kinderdorp’ en ‘Ze hebben de dagen afgeteld, eindelijk naar Kinderdorp!’. Maar daar sprak wel uit dat hun kroost heel veel zin had in een weekje Kinderdorp. Dat ook tot tevredenheid van van voorzitter Wim Spier. ,,Hoewel we hier op het terrein zondag konden zwemmen en ook de dagen daarvoor niet droog waren, is het ons toch gelukt om alles op tijd in gereedheid te kunnen brengen. Met dank natuurlijk aan al die 150 vrijwilligers, van wie er zeker een kleine 50 voor het eerst hier actief zijn. Maar ook de vele sponsoren zijn ons weer mooi tegemoetgekomen, met geld maar zeker ook met goederen.”

BIJZONDERE VERJAARDAG

Ook Spier genoot vervolgens van de het terrein op sprintende enthousiaste jeugd. ,,Iedereen wil zo snel mogelijk die bouwvergunning hebben. Dan kunnen ze aan de slag.” Ook Sarah-Sofie was dat van plan, maar zij wordt opgemerkt door ‘dorpsomroeper’ Mark van Wijk, omdat er een bijzondere button, met de tekst: ‘It’s my Birthday’, op haar trui prijkt. ,,Ik ben vandaag 10 jaar geworden. Ja, een bijzondere verjaardag, omdat ik die hier op Kinderdorp ga vieren. Maar vanmorgen heb ik het ook al een beetje thuis gevierd en vanavond komt er nog visite.“ 

Over haar cadeau was ze meer dan tevreden. ,,Ik had een Ipad gevraagd en die ook gekregen”, glimlacht ze. Veel meer tijd heeft ze echter niet, want ook zij wil een bouwvergunning hebben. Ze moet wel achteraan in de rij gaan staan, dat terwijl de eerste ‘bouwers’ de spijkers al in hun bouwwerk slaan.

GESLAAGDE EERSTE DAG

Over de eerste dag was de organisatie al meer dan tevreden. ,,Hoewel het terrein wat modderig was, waren de kinderen goed voorbereid”, zag voorzitter Wim Spier. ,,En het weer viel vandaag ook nog eens alleszins mee, maar kinderen laten zich niet echt tegenhouden door een buitje, hoor.” De diverse tenten konden al rekenen op veel bezoek. In de Legotent werden prachtige creaties gemaakt. ,,Er was iemand wel drie uur bezig om een fraaie boot te bouwen.” 

Ook de hutten beginnen al langzaam vorm te krijgen en op het ‘Inimini-plein’ verrijzen al fraaie creaties. De sportievelingen leefden zich uit bij sport en spel, op het pannaveldje werden al pittige potjes gevoetbald. En de traditionele ‘Kinderdorp-krant’ raakte ook al vol. ,,We hebben al veel leuke artikeltjes van de kinderen ontvangen”, aldus Coco en Diede, de redacteuren van de krant. ,,Al met al kunnen we spreken van een supergeslaagde eerste dag”, aldus Spier tot besluit.

De bouwvergunningen gingen als warme broodjes over de toonbank.
Wachten in de rij voor het verkrijgen van een bouwvergunning. Maar de stemming is goed.
Voor Sarah-Sofie was het een bijzondere eerste Kinderdorp-dag, zij vierde er haar 10e verjaardag.
Er stond maandagmorgen al vroeg een lange rij voor de poort van het Kinderdorp-terrein.
Mail de redactie
Meld een correctie

Dick Martens
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie