
De Sherman tank komt weer terug in Ede; en wel op deze mooie datum
9 april 2024 om 17:02 HistorieEDE Bij de rotonde op de N224 stond altijd een oude Canadese Sherman Tank. Een aandenken aan de bevrijding van Ede in de Tweede Wereldoorlog. Voor de werkzaamheden van de aanleg van de Generaal Hackettlaan en de nieuwe rotonde moest hij van zijn plek. Maar binnenkort is de tank weer terug.
Dat laten aannemingsmaatschappij en de gemeente Ede weten. Vanaf woensdag 17 april staat hij op zijn vernieuwde plek. ,,Dat we de tank op deze datum terugplaatsen is niet toevallig. Op deze dag in 1945 werd Ede namelijk bevrijd. Een eind aan de Tweede Wereldoorlog. De tank werd tijdens de bevrijding gebruikt door het Calgary Regiment van de Eerste Canadese Tank Brigade. Deze brigade maakte deel uit van de Britse Polar Bear Divisie.”
OPFRISBEURT
Terwijl de standplaats van de tank vernieuwd werd, kreeg hij zelf ook een opfrisbeurt. In Delft is hij helemaal schoongemaakt en kreeg een grote onderhoudsbeurt. Binnenkort is de tank dus fris en schoon weer in vol ornaat te bewonderen.
















