
Yves Antoniazzo wint de Amateur-Xpositie van Huis Kernhem
11 februari 2022 om 08:11 KunstEDE Yves Antoniazzo is met het beeld ‘Contortianist’ winnaar van de achtentwintigste Amateur-Xpositie van Huis Kernhem. Hij won zowel de juryprijs als de publieksprijs. Zijn schoonvader en oud-minister Bert de Vries nam donderdagavond 10 februari de prijs voor hem in ontvangst uit handen van voorzitter Ted Benschop, omdat de kunstenaar zelf nog in het buitenland vertoeft.
De vakjury prees de subtiele vormen, de mooie verhoudingen en de sierlijke stabiliteit van het werk. ,,Dit beeld verraadt geduldig vakmanschap. De subtiele vormen in het lijf zijn mooi in verhouding. Door het gebruik van in lagen opgebouwd hout worden de vormen op de juiste plaats geaccentueerd.”
TWEEDE PRIJS De jury waardeerde M. Evers met het portretschilderij ‘Jongedame’ met de tweede prijs. ,,Bij binnenkomst in de zaal treft haar blik je direct en het maakt je nieuwsgierig genoeg om meteen naar haar toe te lopen. Dit portret laat een goede beheersing van de techniek zien. De schilder toont lef door een groot penseel te gebruiken. De jonge vrouw staat er verrassend op. Dynamisch door de diagonale compositie. Een intrigerende blik. Haar ogen dagen uit en houden vast. Echt een beeld van nu. Het maakt nieuwsgierig naar meer werk van deze schilder. De geportretteerde is niet gestileerd afgebeeld, maar puur. Een momentopname is vastgelegd vol met kleur.”
![]()
De jury waardeerde M. Evers met het portretschilderij ‘Jongedame’ met de tweede prijs. Foto: Freek Wolff.
DERDE PRIJS De derde prijs is voor ‘Vrouwenhoofd op doek’ van W. Boerwinkel. ,,Een kleurrijk schilderij van formaat en een verrassende combinatie van voorstelling en achtergrond. De schilder is erin geslaagd een kleurrijk schilderij van formaat te maken, waarop veel te zien is, en toch te zorgen voor een rustig beeld. De verschillende stijlen, van naïef tot realistisch, getuigen van vakmanschap. De complementaire kleuren rood en groen zijn effectief ingezet. Het geheel oogt speels en fris. Je wordt er blij van.”
![]()
De derde prijs is voor ‘Vrouwenhoofd op doek’ van W. Boerwinkel. Foto: Freek Wolff.
De vakjury bestond dit jaar uit kunstenaars Josien Eulderink, Marjan van Holthe (beide exposeerden afgelopen jaar in Huis Kernhem) en Cor Lourens (oud prijswinnaar van de Amateur-Xpositie).
Dit weekend kan iedereen op 12 en 13 februari nog eenmaal al het werk van de vijftig amateurkunstenaars uit de regio bewonderen. Huis Kernhem is te vinden aan de Kernhemseweg 7 in Ede en is geopend van 12.00 tot 17.00 uur.
door Freek Wolff











