
Altijd iets te beleven in de bibliotheek: ‘Bieb is meer dan lenen, lezen en studeren’
29 juni 2023 om 10:18 MaatschappelijkEDE In de gemeente Ede heeft Cultura maar liefst vier verschillende vestigingen van de bibliotheek: in het centrum, in Stadspoort, Bennekom en Lunteren. En in de buitendorpen zie je wekelijks de blibliobus. Naast het lenen van boeken, lezen en studeren, is er nog veel meer te beleven.
Goed om te weten: voor iedereen tot 18 jaar is een bibliotheekabonnement helemaal gratis. Handig voor het lenen van de leukste kinderboeken of als je boeken moet lenen voor je lijst.
CURSUS DIGI-TAALHUIS
Wie graag beter wil leren omgaan met de computer, internet en digitale communicatie is bij Digi-Taalhuis Ede aan het juiste adres. Ervaren en opgeleide vrijwilligers bieden verschillende cursussen aan om op een leuke manier digitale vaardigheden te ontwikkelen. Geschikt voor wie nog nooit met een computer heeft gewerkt of voor degene die juist digitale kennis wil opfrissen.
De cursussen worden op verschillende momenten gegeven, informeer naar de mogelijkheden of check de website: www.cultura-ede.nl/digi-taalhuis.
VOORLEZEN EN KNUTSELEN
Kinderen zijn natuurlijk van harte welkom in de bibliotheek. Kom gezellig langs en geniet van de mooiste verhalen, die worden voorgelezen door onze vrijwilligers. Liever knutselen? Op donderdag en vrijdag worden er in Stadspoort, Lunteren en Bennekom de mooiste creaties gemaakt. Dit is trouwens niet alleen voor kinderen leuk, want zoek je als volwassene een fijne knutselclub? Dan ben je bij Stadspoort van harte welkom! Kijk op onze website voor de actuele tijden.
LEZINGEN
Regelmatig worden er, in samenwerking met Boek en Buro Ede, lezingen van bekende schrijvers georganiseerd. Een avond vol verhalen, waarbij je als bezoeker een kijkje krijgt in het creatieve brein van de schrijver. Zo hebben we al mooie avonden gehad met o.a. Bert Wagendorp, Marcel van Roosmalen, Kader Abdolah en Arthur Japin.
CREATORS LIBRARY
Zoek jij een plek om Dungeons & Dragons te spelen? Wil je vaker naar de game-avond op vrijdag komen? Of klinken de activiteiten van Plattelands Cultuur Ede, zoals een avondje Høken met de Heinoos, je als muziek in de oren? Word lid van Creators Library en neem voor slechts 20 euro per jaar deel aan al deze toffe activiteiten! www.cultura-ede.nl/creators-library.
ETEN MET BUURTBEWONERS
Wie gek is op falafel of wie gewoon zin heeft om lekker aan te schuiven, moet bij Stadspoort zijn. Iedere eerste en derde donderdag van de maand maakt Faeiz heerlijke falafel voor een klein prijsje. Iedere vrijdagavond is er een Open Maaltijd, waarbij de warmte niet alleen van de gerechten komt, maar ook van de deelnemers. Let wel op, in juli en augustus is er even geen Open Maaltijd, dus kom aanstaande vrijdag nog snel genieten van al het lekkers dat Cultura Stadspoort te bieden heeft. Aanmelden kan nog tot donderdag.
Meer informatie via www.cultura-ede.nl.












