
Stabat Mater van Pergolesi klinkt op Stille Zaterdag in Cultura Ede
11 april 2025 om 12:01 Muziek Nieuws uit EdeEDE Het wereldberoemde Stabat Mater van Pergolesi is op Stille Zaterdag, 19 april, in Cultura te horen. Dit prachtige werk staat bol van de menselijke emoties. Het begint zeer triest met het verdriet van Maria, maar het eindigt in grote vreugde met het Paradisi Gloria, de eeuwige glorie van het paradijs.
Sopraan Tineke Roseboom haalt voor dit bijzondere stuk fantastische musici naar Ede, waaronder ensemble La Follia met instrumentalisten uit de top van de Nederlandse barokmuziek en de Oostenrijkse mezzo-sopraan en blokfluitiste, Laura Kießkalt, die deze avond een dubbelrol zal vervullen.
Voor de pauze klinken werken met soli voor blokfluit, viool, sopraan van Pergolesi’s tijdsgenoten.
Dit concert staat onder de bezielende leiding van violist Rémy Baudet. Wilt u dit concert bijwonen, dan kunt u nog een kaartje reserveren via www.cultura-ede.nl/theater of tel. 0318-672800.
TINEKE ROSEBOOM
Door haar grote interesse in verschillende muziekstijlen is Tineke’s repertoire erg breed. Tineke is een veelgevraagde soliste voor cantates en oratoria maar straalt ook in speciaal voor haar gecomponeerde werken. Als studiozangeres zingt Tineke voor verschillende componisten, voornamelijk game- en filmmuziek. Ze is internationaal in bioscopen en op Netflix te horen, samen met fantastische orkesten als the London Symphony Orchestra.
Tineke zingt in professionele kamerkoren waaronder ChorWerk Ruhr (DE), Orpheus Vokalensemble (DE), Amsterdam Baroque Choir (Ton Koopman) en Zürcher Sing-Akademie (CH). Met haar Baroktrio Picolit is zij te vinden op podia door heel Europa, ook is zij frontvrouw van het jaren ’20 salon orkest Mrs Rose.
LAURA KIEßKALT
Laura Kießkalt ontdekte haar talent en passie voor zingen voor het eerst in 2015 als mezzosopraan en alt. Ze studeerde blokfluit (masterdiploma solospel) en behaalde daarnaast een bachelordiploma blokfluitpedagogiek aan de Mozarteum Universiteit in Salzburg. Ze rondde al haar studies met een onderscheiding af.
Dankzij haar warme lage tonen en haar briljante hoge register kan de jonge artieste zowel alt- als mezzosopraanrollen op zich nemen. Ze betovert de luisteraar met haar onweerstaanbare podiumuitstraling, stilistische interpretaties en buitengewone diversiteit aan stemkleuren.
LA FOLLIA
La Follia is een ensemble, dat speciaal voor dit concert samengesteld is. Het staat onder leiding van violist Rémy Baudet, voormalig concertmeester van het Orkest van de 18e eeuw. De barokspecialisten hebben hun sporen verdiend als solist en in gerenommeerde orkesten als het Orkest van de 18e eeuw, Nederlandse Bach Vereniging en Holland Baroque.



















