Bandeonist Carel Kraayenhof speelt op 13 maart Piazzolla's hit Adios Nonino.
Bandeonist Carel Kraayenhof speelt op 13 maart Piazzolla's hit Adios Nonino. Carel Kraayenhof Quartet

Nieuw klassiek seizoen in Edesche Concertzaal

18 maart 2026 om 06:15 Muziek Nieuws uit Ede

EDE De kaartverkoop voor een nieuw seizoen klassieke concerten in de Edesche Concertzaal is gestart op dinsdag 17 maart om 10.00 uur. Cultura en de Edesche Concertzaal bieden een programma met onder meer kamermuziek, licht klassiek en kleinschalig muziektheater.

Op het programma van de Edesche Concertzaal staan verschillende pianisten, waaronder Anna Fedorova, Joseph Moog en Anna Tsybuleva. Ook kamermuziek is vertegenwoordigd met optredens van onder meer het Dudok Quartet, celliste Quirine Viersen, bandoneonist Carel Kraayenhof en het Van Baerle Trio.

ARTIST IN RESIDENCE

De Franse pianiste Nathalia Milstein is dit seizoen artist in residence. Zij geeft drie concerten waarin zij verschillende kanten van haar repertoire laat horen. Milstein treedt onder meer op met celliste Ella van Poucke en violiste Maria Milstein. Op het programma staan werken als Beethovens Kreutzer-sonate en Dvořáks Tweede pianokwartet. Ook speelt Milstein preludes van Debussy en de Fantasie van Schumann.

PIANISTEN

Naast Milstein staan nog vier pianisten geprogrammeerd. Joseph Moog speelt de vier scherzo’s van Chopin. Anna Tsybuleva brengt werken van Ravel, waaronder Gaspard de la nuit en Jeux d’eau. Ook Anna Fedorova keert terug naar de Edesche Concertzaal met een programma rond Chopin. De Nederlandse pianist Florian Verweij speelt onder meer Schumanns Eerste pianosonate.

STRIJKKWARTETTEN

In de serie Strijkkwartetten zijn optredens te horen van het Dudok Quartet en het Britse Butter Quartet, met werken van Mozart en Haydn. Het Animato Kwartet brengt onder meer Beethovens eerste Rasumovsky-kwartet en Bartóks Vierde strijkkwartet.

TERUGKERENDE GASTEN

Ook gitarist Izhar Elias en bandoneonist Carel Kraayenhof staan opnieuw op het programma. Elias speelt muziek uit vijf eeuwen gitaarrepertoire. Kraayenhof brengt een programma rond de tango van Astor Piazzolla.

Kaarten en concertseries zijn verkrijgbaar via de website van de Edesche Concertzaal en aan de kassa. Alle concerten beginnen om 20.00 uur.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie