Reis op zaterdag 19 maart door de seizoenen samen met het Arosa Trio.
Reis op zaterdag 19 maart door de seizoenen samen met het Arosa Trio. Eline Hazeleger

De seizoenen door met Arosa Trio in de Edesche Concertzaal

14 maart 2022 om 06:42 Muziek

EDE Componisten Piazzolla en Tsjaikovski hebben één ding met elkaar gemeen: allebei lieten ze zich inspireren door de vier seizoenen. Het Arosa Trio met pianiste Nino Gvetadze, violiste Frederieke Saeijs en celliste Maja Bogdanovich neemt je op zaterdag 19 maart mee door de schoonheid van de jaargetijden. 

In de Edesche Concertzaal klinken Piazzolla’s Les Quatre Saisons de Buenos Aires en delen uit Tsjaikovski’s cyclus Seizoenen. Debussy’s sfeervolle drieluik La Mer brengt je alvast in de juiste stemming. Pianiste Nino Gvetadze, violiste Frederieke Saeijs en celliste Maja Bogdanovic ontmoetten elkaar in 2009 voor het eerst. Het klikte direct en de drie dames besloten als pianotrio verder te gaan. Op de kamermuziekpodia neemt het Arosa Trio een unieke plek in. 

,,Op onze zoektocht naar interessant repertoire ontdekten we dat er nog zoveel meer goede muziek is dan het ijzeren repertoire.”

DEBUSSY EN LILI BOULANGER Een van de verrassende componisten die het Arosa Trio op het spoor kwam was de jong gestorven Franse componiste Lili Boulanger. De drie musici combineren twee van haar kamermuziekstukken met muziek van tijdgenoot Debussy. Van hem speelt het Arosa Trio zijn beroemde orkestwerk La Mer in een versie voor pianotrio. Voor La Mer liet Debussy zich inspireren door de zee. Net zoals de zee er ieder uur en ieder seizoen anders uitziet, zo klinkt in de muziek telkens een andere sfeer.

VIER JAARGETIJDEN Talloze componisten lieten zich inspireren door de vier seizoenen. Het Arosa Trio neemt je aan de hand van Piazzolla en Tsjaikovski mee door de schoonheid van de vier jaargetijden. Net zoals Debussy zich in La Mer liet inspireren door de zee, zo vormt de stad Buenos Aires het uitgangspunt voor Piazzolla’s Les Quatre Saisons de Buenos Aires. Ieder jaargetijde zorgt voor een andere sfeer in de stad. Om de muziek nog sprekender te maken, verbindt het Arosa Trio Piazzolla’s Vier Jaargetijden met muziek uit Tsjaikovski’s pianocyclus Seizoenen in een bijzondere versie voor pianotrio. 

Bestel kaarten via tickets.edescheconcertzaal.nl of bij de verkooppunten in Ede: Boekhandel Frits Hardeman, Boekhandel Boek en Buro Ede, de Edesche Concertzaal of voorafgaand aan het concert. 

Verkooppunt in Bennekom: Bruna. Verkooppunt in Veenendaal: De Rank. Verkooppunt in Wageningen: Theater Junushoff. Kinderen tot en met achttien jaar gratis.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie