
Plusklas voor begaafde kinderen stopt ermee in Bennekom
9 april 2023 om 14:56 OnderwijsBENNEKOM Jongleren.biz is een externe plusklas, toegankelijk voor (hoog)begaafde kinderen van basisscholen uit de hele regio. In het centrum van Bennekom komen vier groepen elk een halve dag in de week voor een extra uitdaging. Leren onderzoeken, leren wie je bent en leren ondernemen, daar wordt aan gewerkt. Op haar site laat Jongleren weten dat per augustus dit jaar geen extern plusklasonderwijs meer wordt verzorgd in Bennekom.
,,Dit betekent dat we momenteel geen nieuw leerlingen meer aannemen. Nieuwe regelgeving maakt het externe instanties als die van ons steeds moeilijker om onderwijs te verzorgen. Hierdoor wordt het zo goed als onmogelijk om in onze huidige vorm (extern onderwijs, gefinancierd door ouders) door te gaan. Afgelopen jaren hebben we alles in het werk gesteld om andere bronnen van financiering te vinden. Dit is helaas niet gelukt.”
Het Edese raadslid Louke Koopmans (D66) heeft er schriftelijke vragen over gesteld aan het college. Jongleren geeft volgens het raadslid aan dat de betreffende kinderen door de extra scholing niet meer uitvallen in het gewone schoolsysteem of terecht komen in een traject van extra zorg. ,,Er zijn lange wachtlijsten in Bennekom en door het wegvallen van deze mogelijkheden is er een grote kans dat de zorgkosten gaan stijgen in Ede.”
Het college wordt gevraagd of de gemeente weet hoeveel er wordt uitgegeven aan extra zorg in verband met problemen waar (hoog)begaafde kinderen en hun ouders tegenaan lopen. ,,Heeft de gemeente in beeld hoeveel hoogbegaafde kinderen in Ede behoefte hebben aan ondersteuning? Hoeveel hoogbegaafde kinderen kunnen naar dit soort onderwijs (fulltime scholen en parttime plusklassen)?” Het gaat erom hoe de gemeente zorgt voor een uitdagend leer- en werkklimaat voor deze doelgroep.












