Samen met zijn vrouw werd hij in een unieke blauwe A-Ford naar het kantoor in Ede gebracht.
Samen met zijn vrouw werd hij in een unieke blauwe A-Ford naar het kantoor in Ede gebracht. Berg

Berg viert veertigjarig bestaan: ‘Trots overheerst’

2 juli 2025 om 09:25 Zakelijk Nieuws uit Ede

EDE Wie op zoek is naar een skelter of trampoline, kiest vaak zonder er bij na te denken voor Berg en dat al veertig jaar lang. Het bedrijf bestaat dit jaar namelijk op de kop af veertig jaar. Dit gaat niet ongemerkt voorbij; eigenaar Henk van den Berg werd vorige week verrast door alle medewerkers én er stond aansluitend een personeelsuitje naar Terschelling op de agenda. ,,Trots overheerst”, aldus Henk.

door Marloes Kleijer

Het begon allemaal in 1985. Henk vertelt: ,,Ik was een vijftienjarig knulletje uit De Valk en mijn vader vond dat ik in de vakantie maar eens aan het werk moest gaan. Ik werkte graag met mijn handen en ben in de schuur een skelter gaan bouwen. Deze was al verkocht voordat hij klaar was.” Er volgden al snel meer skelters, er werd personeel aangenomen en steeds meer boerderijdieren moesten plaatsmaken voor de productie van de skelters.

STEEDS PROFESSIONELER

,,In eerste instantie waren het alleen particulieren die de skelters kochten, maar op een gegeven moment kregen we ook vanuit winkeliers de vraag of en hoe zij de skelters konden verkopen”, zegt Henk. ,,Dit lukte en zo bouwden we een dealernetwerk op. We moesten hollen om aan de vraag te voldoen, maar werden steeds professioneler en het spel werd dus steeds beter gespeeld.”

In 1997 verhuisde het bedrijf naar Wekerom, waar het veel meer ruimte tot zijn beschikking had én waar in het jaar 2000 trampolines aan het portfolio werden toegevoegd. Echter bleek ook deze locatie op een gegeven moment te krap te zijn. De oplossing? Een mooi, groot nieuw pand langs de A12 in Ede, waar in 2009 naartoe werd verhuisd. Vanuit hier wordt vandaag de dag door zo’n honderd man personeel dagelijks gewerkt aan de missie van Berg: ‘The outdoors is yours’.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Henk van den Berg, eigenaar van Berg, werd vorige week ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan feestelijk onthaald door alle medewerkers. - Berg

VERRASSING

Als je op woensdag 25 juni over de A12 langs Berg reed, zag je op het grote scherm aan het pand een aankondiging van het veertigjarig bestaan. Henk en zijn vrouw werden die dag met een blauwe A-Ford van bijna honderd jaar oud naar het kantoor in Ede gebracht, waar ze feestelijk werden ontvangen door alle personeelsleden, hun kinderen en Henks ouders, die hun vakantie er speciaal voor hadden onderbroken. Henk: ,,Wij waren volledig verrast! Als klap op de vuurpijl werden er in de showroom bovendien hele mooie woorden gezegd, werd er een fantastisch filmpje getoond en kreeg ik een mooi cadeau.”

Ook voor alle medewerkers was er een groot cadeau: een meerdaags uitje naar Terschelling. ,,Wij zijn diezelfde middag vertrokken en hebben op Terschelling genoten van allerlei leuke activiteiten”, zegt Henk.

BLIJVEN BOUWEN

Terugblikkend op de afgelopen veertig jaar realiseert Henk zich dat het een pad is geweest met veel ervaringen en hoogtepunten, maar ook met leerpunten. ,,Het is super wat we hebben bereikt en het is ontzettend leuk om hier met ons enthousiaste en mooie team aan te blijven bouwen”, zegt hij. ,,Met elkaar blijven wij innoveren en nieuwe ideeën en mogelijkheden ontdekken, uiteraard allemaal op het gebied van speelgoed voor buiten, want dat is waar wij voor staan.’’

Naast het team is Henk tot slot ook zijn ouders, vrouw en kinderen zeer dankbaar. ,,Zij hebben mij altijd gesupporterd. Daarbij ben ik overtuigd christen en voel ik mij dus ook rijk gezegend.”

VACATURES

Lijkt het je leuk om aan de slag te gaan bij Berg? Neem dan een kijkje op de website ( www.berg.com ) of scan de QR-code hieronder. Hier zijn meerdere vacatures te vinden.

Dit artikel wordt u aangeboden door Berg. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van Ede Stad.nl? Neem dan contact op met Frans de Kleuver (06-55780474, f.d.kleuver@bdu.nl) of Dick van Laar (06-55706843, d.v.laar@bdu.nl).

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie