Mitchel van den Brink verbaasde vriend en vijand in de eerste twee dagen van de Dakar Rally.
Mitchel van den Brink verbaasde vriend en vijand in de eerste twee dagen van de Dakar Rally. MMphoto

Mitchel van den Brink opent met twee podiumplaatsen

2 januari 2023 om 13:03 Autosport

SEA CAMP Mitchel van den Brink heeft in het openingsweekend van de Dakar Rally vriend en vijand verbaasd. De jonge Harskamper eindigde zowel zaterdag als zondag op het podium. Vader Martin van den Brink verloor in de eerste echte rit veel tijd door technische tegenslag. Zowel de proloog als de eerste etappe werd gewonnen door de Tsjech Martin Macik.

Macik was zaterdag ook al winnaar van de proloog en boekte zondag al zijn tweede dagsucces. Hij had aan de meet een voorsprong van 6.01 minuut op Ales Loprais. Mitchel van den Brink arriveerde 10.18 minuten na de winnaar in het bivak in Sea Camp. Janus van Kasteren, teamgenoot in Team De Rooy Iveco eindigde als zesde op 16.28.

NIET VERWACHT In de proloog op zaterdag had Van den Brink junior al voor een positieve verrassing gezorgd door als tweede te eindigen. ,,Dat had ik zeker niet verwacht. Maar het ging lekker en zonder risico’s te nemen werden we tweede.”
Een dag later kon de rijder van Eurol Team De Rooy zijn Iveco Powerstar als derde in het bivak parkeren. ,,We hebben een mooie dag gehad. Ik ben tevreden met het resultaat en vooral de manier waarop we hebben gereden.’’

OP SAFE GEREDEN Mitchel van den Brink rijdt dit jaar voor het eerst voor het klassement in de Dakar Rally. De rallyrijder is naast vader Martin, Janus van Kasteren en Vick Versteijnen één van de vier troeven van het team van Gerard de Rooy. Voor Mitchel staat de eerste week in het teken van de voorzichtigheid. ,,Ik heb echt heel constant gereden en vooral op safe. We hebben niet één foutje gemaakt en dat geeft een lekker gevoel. Op advies van navigator Moi Torrallardona kiezen we bewust voor een snelheid die onder het maximum ligt. We kunnen er zeker nog een tandje bijzetten, maar deze week willen we vooral overleven en dan mogelijk volgende week in de duinen proberen aan te vallen. We kunnen tot nu toe alleen maar tevreden zijn. Het loopt wel lekker zo,’’ aldus Mitchel van den Brink.

GASPEDAAL Martin van den Brink had na zijn zevende plaats in de proloog iets minder reden om tevreden te zijn. De Harskamper (52) kreeg met technische tegenslagen te kampen. ,,In de proloog hadden wespeling op de reactie arm.’’ In de eerste etappe zorgde de techniek voor meer vertraging. Met een tiende plaats wist de Harskamper, met navigator Erik Kofman en Kootwijkerbroeker Richard Mouw aan zijn zijde, de schade echter toch te beperken. ,,De komende dagen komen er nog wel nieuwe kansen,’’ aldus Van den Brink senior die 35 minuten en 10 seconden moest inleveren op winnaar Macik. ,,Het gaspedaal functioneerde niet goed. We zijn gestopt en hebben de sensor van het gas vervangen. Dat kostte ongeveer twintig minuten. We kijken uit naar de komende etappes en ik verwacht dat we ons dan ook kunnen bemoeien met de strijd in de top van het klassement.’’
Mitchel van den Brink begon vandaag als derde aan de tweede etappe. De achterstand op koploper Macik is 9.18 minuten. Loprais heeft 5.01 achterstand en is tweede. Van Kasteren (vijfde) en Martin van den Brink (tiende) staan ook bij de beste tien in het truckklassement.


Berry Kamphorst

Martin van den Brink had in het openingsweekend een beetje technische tegenslag.
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie