
Edese Kimberley Bos vlaggendrager bij Winterspelen
25 januari 2026 om 18:54 Wintersport Nieuws uit EdeEDE (ANP) Skeletonster Kimberley Bos uit Ede en shorttracker Jens van ’t Wout zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d’Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
Van ‘t Wout (24) draagt de vlag bij de ceremonie in stadion San Siro in Milaan, terwijl Bos (32) op hetzelfde moment de Nederlandse driekleur toont in Cortina d’Ampezzo.
INSPIRERENDE SPORTERS
Verheijen vindt de vlaggendragers Bos en Van ‘t Wout ,,inspirerende sporters’’. ,,Als je je zoals zij met hart en ziel inzet voor je sport en echt alles geeft, dan kunnen gouden dromen werkelijkheid worden”, stelt de oud-schaatser. ,,Het is ook een mooie gelegenheid om sporten zoals skeleton en shorttrack in de schijnwerpers te zetten.”
GROTE EER
Bos en Van ‘t Wout vinden het beiden een grote eer dat zij de vlag mogen dragen. Bos heeft al eens een medaille gewonnen. Zij veroverde op de Spelen in Beijing in 2022 brons in het skeleton en werd vorig jaar wereldkampioen. ,,Ik vind het echt een eer dat ik vlaggendrager voor TeamNL ben in Cortina d’Ampezzo, een heel mooi moment voor de sleesporters. Mijn focus gaat daarna volledig op mijn competitie: vrijdag 13 en zaterdag 14 februari moet het gebeuren.”
REISAFSTAND
Dat de twee vlaggendragers niet beiden in Milaan zijn, komt door de grote reisafstand tussen de wedstrijdlocaties. Daarom zijn er tegelijkertijd met de officiële openingsceremonie in Milaan ook ceremonies in Cortina d’Ampezzo, Predazzo en Livigno. Naast de meervoudige vlaggenparade wordt ook de olympische vlam op twee plekken ontstoken. In Milaan gebeurt dit bij de Arco della Pace. In Cortina d’Ampezzo staat de vlam op Piazza Dibona.



















