Afbeelding
Gerhard Oostindië

TweeVV-teams zorgen voor spektakelstuk in Ede

15 oktober 2023 om 10:22 Volleybal

EDE Het eerste vrouwenteam van TweeVV speelde vorige week tegen het tweede van Heyendaal uit Nijmegen. De mannen van TweeVV speelden ook doordeweeks; op donderdag was de eerste bekerwedstrijd van dit seizoen tegen Gemini uit Elst. Het publiek kreeg waar voor haar geld.

door Kees Schipstra

Coach Kamps sr. begon de eerste set met Lymee Spoelstra, Merit Zuil, Daniëlle Dijkstra, Laura Dijkstra, Marije Germans, Sofie van Knippenberg en libero Ireen de Vries. Vanaf set twee werd redelijk vaak gewisseld vanaf de bank waar Rachel Ravenhorst, Floor Kamps, Josefine Uittenbogert, Tess van Asselt en Esmée van Asselt op zaten. De service van Daniëlle Dijkstra was in deze eerste set sterk, maar de passers waren nog niet helemaal warm gedraaid. De eerste set liep vrij slecht en werd dan ook verloren. 

In de tweede set kreeg TweeVV te maken met een goede service van de nummer 9 van Heyendaal. TweeVV was nu echter beter georganiseerd en pakte  deze set mede door fraai scorend werk van Zuil. In de derde set liep het voor Heyendaal weer beter; een mooie 3-meter aanval van de nummer 3 en de set ging naar de Nijmeegsen. De vierde set moest door TweeVV gewonnen worden. Op 22-19 voor TweeVV nam de coach van Heyendaal een time-out maar het mocht niet baten; die set scoorde Heyendaal niet meer. In de laatste set, waarbij het publiek van spanning begrijpelijkerwijs op de banken stond, was het er op of eronder. Het werd er op voor TweeVV mede dankzij uitstekende blokkering op midden. Setstanden: 19-25, 25-18, 22-25, 25-20, 15-8. 

MANNEN BEKEREN VERDER

Coach Kamps jr. begon deze bekerwedstrijd met Martijn Drost, Pim Kamps, Geert Meijer, Johnny Bos, Jan Burger, Jordi van Beusichem en libero Sander Lammertink. Later werden ook Casper Kooi, Jurjen Landman en Jarno Bonnecroy aan het zweten gezet. 

Het werd een zeer enerverende pot waarin TweeVV uiteindelijk in totaal slechts vijf punten meer scoorde dan de mannen van Gemini uit Elst. De eerste set liep absoluut niet soepel voor TweeVV en de aanvallers werden door diverse oorzaken niet echt lekker bereikt. Die set ging dan ook jammerlijk verloren. De tweede set waarin Jurjen voor Jan kwam, leek een voortgang van de malaise maar na een time out op 3-8 achter keerde het tij. Ook al werd vanaf de tribune Gemini beschuldigd van galleryplay en probeerde nummer 6 met zijn sokken de tegenstander af te leiden, TweeVV trok deze set goed blokkend naar zich toe, zij het met ook slechts 2 punten verschil. In de derde set waren er weer opstartproblemen; vooral nummer 1 van Gemini scoorde aan de lopende band. Op 10-13 achter wisselde Kamps de spelverdeler en met veel wilskracht werd ook deze set met twee punten verschil binnengesleept. In de vierde set kwam Jordi voor Geert op midden en Pim had waarschijnlijk iets opgevangen van de tribune want hij toverde een serie uitstekende services uit zijn schouder. Ook al was de nummer 2 van Gemini goed op dreef en was de spelverdeling aan Elster kant in orde, de vierde set werd een prooi voor TweeVV. Setstanden: 24-26, 25-23, 27-25, 25-22.

 

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Kees Schipstra
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie