Afbeelding
Mark Gunnink

Polar Bears slaat met Spaanse hoofdtrainer en nieuwe hoofdsponsor nieuwe weg in

4 september 2024 om 07:18 Waterpolo Nieuws uit Ede

EDE De Spanjaard Kike Garcia is de nieuwe trainer van Polar Bears. De afgelopen 15 jaar was Garcia trainer van Pontevedra en zocht naar een buitenlandse uitdaging. Ook is de Edese club een samenwerking aangegaan voor vier jaar met hoofdsponsor Alta-SV, dat als projectontwikkelaar actief is in stedelijke verduurzaming.

Garcia kijkt uit naar zijn tijd in Ede. ,,Toen ik Polar Bears en de clubfilosofie leerde kennen raakte ik enthousiast. De manier waarop er naar de sport wordt gekeken, met de combinatie van familie en presteren, spreekt me aan. Nu ik hier ben is dat eigenlijk nog meer en er zijn veel mogelijkheden om dat verder te laten groeien. Ook de historie en oprichting  is boeiend.” 

In eerste instantie ging Polar Bears in Nederland op zoek naar een geschikte coach, maar keek gaandeweg over de grenzen legt voorzitter van de technische commissie Rob van de Blaak uit. ,,Het coachen van een ploeg met vier trainingsavonden en iedere week een wedstrijd is een grote belasting. Daarnaast zijn onze ervaringen met coaches Evangelos en Petros Doudesis, die net als Kike een achtergrond hebben uit een topwaterpololand, heel positief geweest. Dus kozen we voor Kike.

ZELFDE MODEL

Daarmee richt de club zich op het model dat met de komst van Evangelos Doudesis als vrouwencoach eerder succesvol werd ingezet. Garcia wordt verantwoordelijk voor de herenselectie en de jongenslijn tussen 12 en 18 jaar. 

Van de Blaak: ,,Ze kunnen hun aandacht naast de selecties ook richten op de jeugdopleiding en geven die zo een kwaliteitsimpuls. Met meer aandacht voor de individuele ontwikkeling van spelerskunnen die zich beter meten op internationaal niveau met Jong Oranje tijdens EK, WK’s en – het ultieme doel – de Olympische Spelen.” 

KIKE GARCIA

,,Kike is een man met vele talenten”zegt Van de Blaak. ,,Hij heeft drie universitaire masters behaald op het gebied van sport, voeding en beweging. Hij doceert en is gepromoveerd aan de universiteit van Vigo. Na een aantal goede gesprekken en het checken van referenties zijn we met elkaar in zee gegaan. De eerste ervaringen met Garcia, die nu twee weken in Nederland is, zijn positief. De trainingen zijn verfrissend en zijn aandacht voor techniek van het waterpolo is buitengewoon.” Oud-speler en coach Bas de Jong zal de begeleiding van Garcia op zich nemen.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Foto: Mark Gunnink

CLUB VOOR TALENTVOLLE SPELERS MET AMBITIE

Met het inslaan van een nieuwe weg wil de Edese club zich – nog meer dan eerder – op de jeugd richten. ,,We hebben als doel om uit te groeien tot de club in Nederland waar talentvolle jeugdspelersdie de ambitie hebben om de top te halen, volop kansen krijgen om zich te ontwikkelen. Met als doel om landskampioen te worden en net als recente olympiërs Lola Moolhuijzen, Nina ten Broek, Simone van de Kraats en Iris Wolves een medaille op de Olympische Spelen te winnen.”

Onmisbare factor is de ondersteuning van de nieuwe hoofdsponsor Alta-SV. Het bedrijf dat steeds meer projecten in de gemeente Ede ontwikkelt, heeft zich voor vier jaar verbonden aan de club. Voor Evert Schippper van Alta-SV gaf de combinatie van topsport en het familiegevoel de doorslag. ,,Ik vind het mooi om te zien hoe vrijwilligers binnen Polar Bears zich inzetten om top- en breedtesport mogelijk te maken. Zij doen dat met zoveel passie en inzet, dat inspireerde ons om de club te ondersteunen”, volgens Schipper. 

De letterlijke betekenis van Alta is (om)hoog, precies de weg die Polar Bears met de selecties voorstaat, met als doel om in 2028 de weg omhoog te hebben gevonden en landskampioen te worden. 

De huidige selectie van Polar Bears is door een samenloop van omstandigheden behoorlijk gewijzigd. ,,Het moeilijk kunnen vinden van een hoofdtrainer speelde daar een rol in. Gelukkig hebben routiniers Ruud van der Horst en Eelco Wagenaar besloten terug te keren. Ook keert keeper Koen Scheepens terug op het oude nest”, besluit Van de Blaak.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie