'Kringlopen bij Restore is nog nooit zo leuk geweest!'

22 september 2011 om 00:00 Nieuws

EDE - Afgedankte spullen nieuw leven inblazen geeft een goed gevoel èn is goed voor het milieu. Die boodschap staat centraal tijdens de Nationale Kringloopdag (NKD) op aanstaande zaterdag 1 oktober. Kringloopbedrijven door het hele land, aangesloten bij de Branchevereniging Kringloopbedrijven Nederland (BKN), organiseren een feestelijk Open Huis met activiteiten voor een breed publiek. Restore Kringloop met winkels in Ede, Barneveld en Veenendaal doet ook dit jaar mee.

Het thema van de NKD 2011 is 'Kringlopen is nog nooit zo leuk geweest!'.

Daarmee laten ze zien dat je bij kringloopwinkels verrassend mooie producten kunt kopen voor weinig geld. Wat is er origineler dan vintage te combineren met nieuwe trends en mode. Met enige creativiteit kun je voor weinig geld niet alleen hippe, maar ook unieke kleding en meubels maken! Het assortiment is breed, en varieert van meubelen en wasmachines tot kleding, speelgoed, boeken en cd's. Behalve voor de portemonnee, is dat ook goed voor ons milieu: hergebruik van spullen helpt de wereldwijde afvalberg te verkleinen en daarmee de CO2-uitstoot te verminderen. Restore Kringloop nodigt graag iedereen uit voor een feestelijk Open Huis op zaterdag 1 oktober a.s. en laat je beleven dat Kringlopen nog nooit zo leuk is geweest!

Schakel tussen gebruik en hergebruik

Hergebruik van goederen en materialen is behalve leuk ook duurzaam. ,,De hoeveelheid afval en afgedankte producten in de wereld is enorm. Veel producten belanden na gebruik op de stort of in de verbrandingsoven. En dat is zonde, want ze bevatten vaak herbruikbare elementen of kunnen in hun geheel best nog een tijdje mee. De kringloopbranche vormt de schakel tussen gebruik en hergebruik. Daarmee ontstaat een gesloten 'kringloop' van productie, gebruik, afdanken, kringloopbedrijf en (her)gebruik'', aldus Manager Abe Stienstra.

Activiteiten voor breed publiek

Op de Nationale Kringloopdag op 1 oktober biedt Restore Kringloop activiteiten voor een breed publiek. Bezoekers kunnen een indruk opdoen van het brede assortiment en van de werkwijze van de winkels. Bij een aankoop vanaf € 10,- mag je aan het Rad van Kringlopen draaien en maak je kans op diverse kortingen, een ballonvaart of een workshop 'styling'! Voor elke klant die kringloopgoederen brengt is er een waardebon en in de winkels zijn diverse workshops te volgen. Restore start op 1 oktober ook met een 'pimpwedstrijd. De bakgroep van 'dagcentrum Reinaerde' zorgt voor de inwendige mens.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie