Geen extra bezuinigingen in gemeente Ede

6 oktober 2011 om 00:00 Nieuws

EDE - De gemeente Ede hoeft in het jaar 2012 niet extra te bezuinigen. Dat blijkt uit de Programmabegroting 2012-2015 die donderdag werd gepresenteerd door het gemeentebestuur.

Het college legt een structureel sluitende begroting op tafel. De keuzes die gemaakt zijn bij de Meerjarenbeleidsvisie 2010-2014 resulteren nog altijd in een stabiel financieel plaatje. Daarom heeft de gemeente geen extra bezuinigingen op hoeven nemen.

In het voorjaar van 2010 presenteerde het college de meerjarenbeleidsvisie waarin voor ruim 13 miljoen euro aan ombuigingen waren opgenomen. Als gevolg van de toen -soms harde- keuzes, hoeft er in 2012 niet extra bezuinigd te worden. Een extra tegenvaller in de inkomsten van het Rijk heeft het college weten op te vangen door nog eens kritisch de reserves tegen het licht te houden. Er is in deze onzekere tijd zelfs op een aantal punten positief nieuws te melden.

Zo gaan de Edese burger en Edese bedrijven structureel zo'n 7% minder afvalstoffenheffing betalen. Op de OZB-belasting wordt alleen de inflatiecorrectie toegepast.

De Maanen

Een eerder geplande bezuiniging zou het voortbestaan van buurthuis de Maanen zeer onzeker maken. Nu doet het college een voorstel om het buurthuis te behouden. Ook de bezuiniging op schoolbegeleiding gaat niet door.

Met het oog op de inkomenseffecten door mogelijke stapeling van diverse rijksmaatregelen voor chronisch zieken en gehandicapten stelt het college voor om in het kader van de bijzondere bijstand in 2012 een aanvullend bedrag van 340.000 euro te reserveren.

De leden van het gemeentebestuur zeggen de komende jaren te investeren op belangrijke zaken voor de Edese samenleving. ,,Denk daarbij aan Ede 2025, Food Valley, de Kenniscampus en de Veluwse Poort. De op stapel staande decentralisatie van AWBZ, Jeugdzorg en Wet werk naar vermogen, vragen de volle aandacht van het gemeentebestuur. Evenals de risico's op de woningbouwmarkt en de herijking van het gemeentefonds.''

De Programmabegroting 2012-2015 is aangeboden aan de gemeenteraad. Behandeling vindt plaats in diverse commissies en de gemeenteraadsvergaderingen van 10 en 17 november 2011.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie