Scherpenzeelse 'Mega Mindy' stopt fietsendief in Ede

24 april 2012 om 00:00 Nieuws

EDE - Juf Kim Leroy van basisschool De Maatjes in Scherpenzeel heeft veel opzien gebaard. In Ede heroverde zij verkleed als Mega Mindy een fiets op een dief die er met het rijwiel van haar leerling Dennis Voskuijlen vandoor was gegaan.

Zoals de heldin uit de Vlaamse kinderserie van Studio 100 al haar superkrachten aanwendt om een einde te maken aan het onrecht op straat, zo aarzelde juf Kim geen moment toen ze een man in het vizier kreeg die wegreed op de net ontvreemde fiets van een van haar leerlingen. Kim trapte op de rem, sprong uit de auto en posteerde zich voor de vermoedelijke fietsenrover.

De onthutste man van naar schatting 40 tot 50 jaar zag zich letterlijk de voet dwarsgezet door een vastberaden hoogblonde dame in supersonisch pak, die ondanks haar geringe lengte van krap één meter zestig, niet van wijken wilde weten.

Kamp

,,We waren met groep acht van de Maatjesschool naar het jaarlijkse kamp in Otterlo. Op vrijdag (13 april), de laatste dag, fietsen we via Ede terug naar Scherpenzeel. In het centrum van Ede houden we altijd een vossenjacht. De leerkrachten en een aantal moeders waren de vossen. Ikzelf was verkleed als Mega Mindy. Aangezien er onmiddellijk allemaal kleine kinderen op mij afkwamen, was het voor mijn leerlingen een koud kunstje om mij te vinden'', vertelt Kim. ,,Om kwart over twaalf verzamelden we op een bepaald punt in Ede om een groepsfoto te maken. Daarna zouden we doorgaan naar zwembad De Peppel in Ede. Toen de leerlingen op de fiets wilden stappen, bleek de fiets van Dennis Voskuijlen te zijn gestolen. We besloten toen dat juf Marleen met de leerlingen door zou fietsen naar het zwembad. Juf Irene zou aangifte doen op het politiebureau en Dennis zou met mij in de auto naar het zwembad rijden. Omdat het die dag steenkoud was, was ik erg verkleumd. Ik was nog steeds verkleed en grapte tegen de nog wat verdrietige Dennis dat ik met mijn Mega Mindy-pak en al in het warme bubbelbad zou springen.

Mega-stoer

Onderweg riep Dennis opeens: 'Daar rijdt mijn fiets!'. Kim: ,,Ik heb toen mijn auto aan de kant gegooid, heb mijn voet tussen de spaken gezet en de man gesommeerd de fiets terug te geven. We zagen aan de sleutelhanger onmiddellijk dat het echt Dennis' fiets was. Ruziënd zaten we allebei aan het stuur te trekken en ik gilde 'Laat die fiets hier'. Op een gegeven moment rende de man weg. Ik riep naar de omstanders: 'Houd de fietsendief', maar niemand nam mij serieus in mijn Mega Mindy-pak. Ook de politie die was gealarmeerd, reed mij gewoon voorbij. Op het politiebureau hebben we een verklaring afgelegd.''

,,Achteraf gezien'', aldus Kim, ,,besefte ik niet alleen hoe hilarisch de situatie was, maar stond ik te trillen op mijn benen bij het idee wat er had kunnen gebeuren. De fietsendief is ontsnapt, maar de fiets hebben we terug. Het was een heel impulsieve daad, waarvan ik nu zeg dat ik beter had moeten nadenken, al vonden de leerlingen het mega-stoer wat ik heb gedaan."

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie