SP-kamerlid: ‘Loon directeur sociale werkplaats moet omlaag’
18 juli 2012 om 00:00 Nieuws,,De werknemers staan de eerste vijf jaar van hun werk op het minimumloon. Dan past het niet dat de directie zoveel geld verdient. Dit moet zo snel mogelijk gestopt worden.”
Karabulut bepleit een wetswijziging waardoor het voor directeuren van sociale werkplaatsen onmogelijk wordt om meer te verdienen dan het maximumsalaris voor een wethouder.
CAO
,,Ik zou niet weten waarom een directeur van een gesubsidieerde werkplaats meer zou moeten verdienen dan iemand die een hele stad bestuurt. Sterker nog, het liefst zou ik het salaris van het management gewoon onderbrengen onder de CAO sociale werkplaatsen.”
Tijdelijke directeur
Het SP-kamerlid benadrukt dat deze wetswijziging ook moet gaan melden voor interim-managers, die vaak voor een korte periode in dienst genomen worden, tegen een vorstelijke vergoeding.
Karabulut: ,,Het is gewoon niet te verkroppen dat werkplaatsen elk dubbeltje moeten omkeren, maar ondertussen managers voor de hoofdprijs in dienst nemen.”
Anders besteden
Het geld dat nu nog wordt opgestreken door de volgens Karabulut duurbetaalde managers kan volgens het kamerlid op een heel andere manier besteed worden.
,,Aan die hoge salarissen komt door ons voorstel een einde. Hierdoor kan het subsidiegeld op sociale werkplaatsen weer besteed worden aan waar het voor is bedoeld: mensen met een arbeidsbeperking een goede baan geven”, aldus het SP-kamerlid.













