Bennekommer hangt straf boven hoofd
1 augustus 2007 om 00:00 NieuwsBENNEKOM (APA) - Een 33-jarige automobilist uit Bennekom, die eind vorig jaar in Ede een behoorlijk aantal verkeersregels aan zijn laars lapte, hangt mogelijk een forse straf boven het hoofd. Justitie in Arnhem eiste in hoger beroep tegen de man opnieuw zestig uur onbetaalde arbeid, vijftienhonderd euro boete en een rijverbod van vijftien maanden.
De Bennekommer werd in de nacht van 7 oktober op het Kuiperplein aangehouden, terwijl hij stomdronken achter het stuur zat. De bestuurder weigerde mee te werken aan een alcoholtest, waarna agenten hem meenamen naar het bureau. Daar kon hij vervolgens zijn rijbewijs inleveren en mocht toen vertrekken. Maar korte tijd later zag de politie dat de 33-jarige ondanks het rijverbod weer de auto bestuurde. Opnieuw moest de Bennekommer blazen en hij werkte deze keer mee. Het bleek dat het alcoholpercentage in zijn bloed nog veel te hoog was om te mogen rijden.
Uiteindelijk kreeg de man van de politierechter een werkstraf en een boete opgelegd en moest zijn rijbewijs inleveren. Hoewel de Bennekommer de feiten bekende ging hij toch in hoger beroep, want volgens de 33-jarige liggen de feiten toch iets anders dan de rechter en justitie stelden.
De automobilist zei tijdens de zitting van het gerechtshof dat hij slechts vanaf de Telefoonweg naar het nabijgelegen Kuiperplein wilde rijden. De Bennekommer was van plan de auto daar te parkeren en in de wagen zijn roes uit te slapen. ,,Het was helemaal niet de bedoeling dat ik aan het verkeer zou deelnemen’’, verzekerde de man het hof. ,,Maar wat er allemaal is gebeurd is valt absoluut niet goed te praten’’, trok de verdachte het boetekleed aan.
,,Meneer is wel heel erg hardleers geweest’’, gaf de advocaat-generaal zijn mening over het gedrag van de 33-jarige. De aanklager nam het de Bennekommer vooral kwalijk ondanks het rijverbod die bewuste nacht toch weer achter het stuur te zijn gekropen. Het Openbaar Ministerie zag geen reden om de eis te matigen. De raadsman van de verdachte vroeg het hof echter zijn cliënt een lagere straf op te leggen. (APA)













