Bellestein gevaarlijk

31 oktober 2007 om 00:00 Nieuws

Hier een reactie over het artikel: seks met dieren. Ik vind het heel fijn dat Charisma dit onder de aandacht brengt. Het is toch van de gekke dat dieren gebruikt worden om seks met mensen te hebben.

Dit is inderdaad absoluut bizar en voor mij totaal onaanvaardbaar. Graag zou ik weten of er een site of zo is waar ik kan tekenen dat ook ik hier dus tegen ben.

Lily Westerbrink, Ede

Waarom vindt Charisma Gold seks met dieren pervers? Waarom vindt ze seks met Jan of alleman voor de camera NIET pervers?

Als iemand over deze zaken een moreel oordeel over zou vellen, op grond waarvan dan? Of je iets leuk vindt of niet? Of je iets tegen je zin moet doen of niet?

En als mensen het nou leuk vinden, seks met dieren? Op grond waarvan wil zij dat dan verbieden? Dat het zielig is voor dieren? En op grond waarvan zouden pornofilms dan niet verboden mogen worden?

Dat is héél vaak zielig voor vrouwen in het algemeen en met-een-aan-pornoverslaafde-man getrouwde vrouw in het bijzonder. Waarom stelt de krant haar niet zulke vragen?

Truus van der Meiden, Ede

Op maandagmiddag 29 oktober omstreeks 16.00 uur passeerde mij op de Pasteurlaan in Bennekom richting Halderhof/Breukelderhof, een grote trailer met daarop vijf gloednieuwe oranje auto’s met witte belettering, waarvan de naam Opella er duidelijk uitsprong.

Ik dacht meteen aan de krokodillentranen van Opella in de krant van de afgelopen tijd; en vond het jammer dat ik nog niet ‘up to date’ was met mijn mobieltje, anders was het zeker een mooie foto geworden!

Kan Opella deze uitgave, waarvan ik de waarde op zeker 100.000 euro schat, even uitleggen in deze krant. Beleid moet toch transparant zijn, maar dan wel naar alle kanten.

Gerda van den Brink-Scheerboom, Bennekom

Na het lezen van de ingezonden brief van Nico de Krosse, heb ik behoefte te reageren.

De Krosse reageerde naar aanleiding van de wijziging door de gemeente Ede van het hondenbeleid. Het belangrijkste in deze wijziging is echter, dat elke burger die zijn/haar hond uitlaat een schepje bij zich moet hebben.

Nico de Krosse valt heel erg over het

feit, dat hij als hondenbezitter moet betalen en de kattenbaasjes niet. Ja, helaas is dat eenmaal zo. Fietsers betalen ook geen wegenbelasting. Verder vind ik het wat kort door de bocht om lukraak aan de hand van een kattenluik vast te stellen of iemand wel dan niet een kat heeft. Er zijn zat katten, die geen poot buitenzetten en zo zijn er ook hondjes die bijvoorbeeld ook alleen bij mensen met tuinen, zijn/haar hond in de achtertuin uitlaten.

Er zijn ook kattenbaasjes die geen kattenluik hebben en waarvan de katten vrolijk op straat en in andermans tuinen lopen.

Dus de door De Krosse geopperde oplossing kan gebruikt worden om de hondenpoep in te pakken .

Waar ik mij wel aan erger, is dat er soms binnen de bebouwde kom en in natuurgebieden de ruiters (jong of oud) hun viervoeters rustig hun flatsen her en der laten vallen en ook laten liggen.

Waarom gemeente: is er geen verordening waarbij paardenbezitters/rijders de verplichting opgelegd wordt om een spa met vuilniszak bij zich te hebben en natuurlijk de verplichting om de flatsen op te ruimen en natuurlijk de straat, fietspad of voetpad schoon te maken. Wethouder Peter van ’t Hoog: haast u, want binnenkort komt er nog zo’n persoon uit Spanje met zijn schimmel, nou en die kan er ook wat van. Het paard van onze sint laat heel wat paardenvijgen vallen en liggen en mensen pas op, het is geen speculaas.

Tenslotte zit er m.i. een paar mazen en een gemis in de plaatselijke verordening. Wethouder van ’t Hoog heeft mij verzekerd, dat hulphonden, zoals geleidenhonden van visueel gehandicapten vrijgesteld zijn van de verplichting om een schepje bij zich te hebben en ook niet te hondenpoep opgeraapt en meegenomen hoeft te worden. Geleidenhonden bezitters hebben een bewijsje bij zich dat het een hulphond is. In ons gezin hebben we een geleidenhond, maar als deze dan niet door de visueel gehandicapte, maar een keer door een ander gezinslid wordt uitgelaten, wat dan en als nu een visueel gehandicapte een gewone hond heeft, dat zou hij/zij die niet zelfstandig uit kunnen laten.

Want, wat zegt de verordening: is de hulphond of de persoon met een handicap nu vrijgesteld? Ik ken de tekst niet, maar ik heb het vermoeden, dat de verordening in deze niet duidelijk of niet compleet is.

Jan Both, Ede

Ja, u leest het goed. De eigenaresse van Petra’s Oosterse Markt zet de gevaarlijke racebaan, die gecreëerd is door de gemeente Ede, zelf af voor de veiligheid van de voetgangers van het winkel centrum Bellestein.

Weet u het nog; 40 fietsrekken stonden droog voor de bezoekers tussen de twee betonnen palen voor onze winkel geen gevaarlijke doorgang. Weet u het nog; de projectontwikkelaars hadden besloten deze weg te halen en er maar 5 nieuwe voor in de plaats te zetten in de regen. (volgens hun informatie werden de fietsrekken haast niet gebruikt).

Dinsdag 23 oktober 2007 was het dan zover. Een oudere dame (naam bekend) werd bijna met haar rollator ondersteboven gereden door een fietser. Zij kwam gelukkig met de schrik vrij.

Gemeente Ede: wordt eens wakker. Er gaat zeker iets ernstigs gebeuren, en neem dan wel de verantwoording op u. Op 13 juni 2007 heeft burgemeester mevrouw Tineke Netelenbos een bezoekje gebracht aan winkelcentrum Bellestein, en is toen bij ons in de winkel geweest. Wij vonden dit geweldig. Zij was zeer geïnteresseerd. Misschien is het wel een idee om aan haar te vragen deze zeer gevaarlijk toestand eens zelf te komen aanschouwen. De koffie staat klaar.

O,ja, weet u het nog; wij vroegen de gemeente Ede een bloembak te plaatsen voor de hoofdingang van winkelcentrum Bellestein. Maak het gezellig.

En ja, we kregen hem na veel heen en weer gepraat met de gemeente. Hij werd op donderdag 4 oktober 2007 geplaatst, en is hij maandag 22 oktober 2007 weer weggehaald. We hebben er 18 dagen van mogen genieten. Namens de bezoekers van de Bellestein, hartelijk dank hiervoor.

Petra Metzke, Ede.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie