Magere oogst bij verkeerscontroles in regio

24 februari 2008 om 00:00 Nieuws

EDE - In het buitengebied van Ede heeft het regionale verkeershandhavingsteam (VHT) van de politie afgelopen weekend weer een aantal verkeerscontroles gehouden die van te voren waren aangekondigd. Zaterdagavond en de nacht van zaterdag op zondag werd gecontroleerd in Wekerom, Otterlo en Lunteren.

Tussen negen en elf uur werd postgevat op de Lage Valkseweg in Wekerom voor een snelheids- en alcoholcontrole. Daarbij werden twee hardrijders beboet. Hoogst gemeten snelheid was 107 km/u terwijl 80 daar de limiet is. Van 355 bestuurders werden blaastesten afgenomen, maar geen van hen bleek gedronken te hebben.

Aansluitend tot middernacht werd gecontroleerd op de Apeldoornseweg in Otterlo. Ook hier waren twee hardrijders op een aantal van 173 passanten. Hoogst gemeten snelheid was 111 km/u terwijl maximaal 80 is toegestaan. Ook moesten alle passanten een blaastest ondergaan maar ook hier geen overtredingen.

Van middernacht tot twee uur ’s nachts keerde het VHT weer terug naar de Lage Valkseweg in Wekerom, waar 1 hardrijder tegen de lamp liep met een snelheid van 119 km/u. Alle 40 bestuurders die een blaastest ondergingen reden op fris.

Het slotstuk van de controles speelde zich af op de Edeseweg in Lunteren tussen twee en drie uur. Onder de 15 passanten werden geen snelheidslimieten overschreden. Wel werd een 28-jarige bromfietser uit Veenendaal aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man weigerde echter mee te werken aan een blaastest en ademonderzoek. Dat kostte de Veenendaler zijn rijbewijs, de overige bestuurders hadden niet gedronken.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie