
Grote drukte onderweg bij Airborne Herdenking op Ginkelse Heide Ede
21 september 2024 om 09:20 Herdenkingen Airborne Ede 2025 Nieuws uit EdeEDE Pendelbussen rijden af en aan op de Ginkelse Heide in Ede. Er zijn veel auto’s onderweg om vandaag de Airborne Herdenking bij te wonen. De gemeente roept op om de fiets te pakken of het openbaar vervoer te gebruiken.
Het publiek verzamelt zich op de vroege zaterdagochtend voor de Airborne Luchtlandingen en Herdenking. 80 jaar geleden werd Operatie Market Garden uitgevoerd.
Er worden 100.000 bezoekers verwacht. Iets voor 11.00 uur zijn er naar schatting zo’n 55.000 bezoekers, zegt een woordvoerster van de gemeente Ede. Gemeente Ede roept op om de fiets te pakken. ,,Er staan veel hekken om je fiets te stallen. De hekken zijn genummerd om je fiets weer terug te vinden.”
De fietsparkeerplaatsen, met plek voor 27.000 fietsen, zijn allemaal vol. Ook zijn er meer dan 20.000 mensen met de pendelbus gekomen of op uitnodiging. De woordvoerster verwacht dat het aantal bezoekers nog zal oplopen tot ongeveer 80.000.
Voor mensen die de fiets niet in buurt hebben staan, zijn er gratis pendelbussen vanaf station Ede-Wageningen geregeld. De bussen rijden vanaf 07.30 uur tot 16.30 uur heen en weer tussen de Ginkelse Heide en het station.
De drukte is overal. Bij station Ede-Wageningen staat het vanochtend helemaal vast met auto’s. Ook is er een wachttijd van 30 minuten voor de pendelbussen. Op beelden ziet een ANP-verslaggever dat er zowel voor als in het station zeer lange rijen staan.
De gemeente meldt dat alle parkeerplaatsen vol zijn bij de Ginkelse Heide. De N224 vanuit Arnhem is dicht. Maar ook op de fietspaden zijn massa’s fietsen en op de heide file fietsen.
Tussen 09.00 en 16.00 uur is er een programma in de lucht en op de grond.
Bron: Theo Beumer
Bron: Theo Beumer






















