Beluister stercellist Alexander Warenberg op 4 maart in de Edesche Concertzaal.
Beluister stercellist Alexander Warenberg op 4 maart in de Edesche Concertzaal. Marco Borggreve

Muziek van Schubert en Astor Piazzolla in de Edesche Concertzaal

23 februari 2023 om 06:43 Muziek

EDE Een trio van violiste Noa Wildschut, cellist Alexander Warenberg en pianiste Elisabeth Brauß verzorgen zaterdag 4 maart een concert in de Edesche Concertzaal. Op het programma staan twee meesterwerken voor pianotrio: Schuberts meesterlijke Eerste Pianotrio en de Vier Seizoenen (Cuatro estaciones porteñas) van Astor Piazzolla. 

Artist in residence Elisabeth Brauß slaat voor haar derde concert de handen ineen met Noa Wildschut en Alexander Warenberg. Met beiden heeft Brauß al een langlopende vriendschap die begon tijdens hun studie in Berlijn. ,,Voor een tour door Duitsland en Nederland zocht Noa indertijd een pianiste”, vertelt Brauß aan de Edesche Concertzaal. ,,We keken of het muzikaal klikte en het bleek een fantastische ervaring. Met Alexander zouden we ook trio-concerten gaan doen, maar toen kwam corona. Ik ben erg blij dat we dit nu tijdens mijn artist in residency in de Edesche Concertzaal kunnen realiseren.”

SCHUBERTS PIANOTRIO

Het bijzondere aan Schuberts Eerste Pianotrio is dat speelplezier en muzikale diepgang hand in hand gaan. Schubert verlangt veel van zijn musici. Geen wonder dat het louter professionals waren die zijn Eerste Pianotrio in 1827 in première brachten. Behalve de hoge technische eisen heeft het stuk ook nog eens symfonische proporties. Voor de luisteraar is het heerlijke muziek om op je in te laten werken of om juist lekker bij weg te dromen.

PIAZZOLLA

Talloze componisten lieten zich inspireren door de vier seizoenen. Voor Piazzolla was de stad Buenos Aires het uitgangspunt voor zijn Cuatro estaciones porteñas. Ieder jaargetijde zorgt voor een andere sfeer in de stad en dat hoor je terug in de muziek. Iets dat je ook in zijn muziek hoort, is de prachtige manier waarop Piazzolla tango, klassieke muziek en jazz samenbrengt. En daarmee staat Piazzolla’s Argentijnse tango niet eens zo ver van Schuberts Weense pianotrio.

LAATSTE KAARTEN

 Laatste kans om kaarten te bestellen voor klarinettist Lars Wouters van den Oudenweijer en pianist Hans Eijsackers. Aanstaande zaterdag 25 februari spelen ze een handvol van de mooiste stukken die voor de klarinet zijn geschreven. Brahms roept in zijn Eerste Klarinetsonate die kenmerkende melancholische sfeer op die je in veel van zijn laatste composities tegenkomt. Liedcomponist Francis Poulenc aan de andere kant wist als geen ander hoe hij voor blaasinstrumenten moest schrijven.

KAARTEN BESTELLEN

Bestel kaarten via tickets.edescheconcertzaal.nl of bij de verkooppunten in Ede: Boekhandel Boek en Buro Ede, de Edesche Concertzaal of voorafgaand aan het concert. Verkooppunt in Veenendaal: De Rank. Verkooppunt in Wageningen: Theater Junushoff. Kinderen tot 18 jaar gratis entree. 

De concerten beginnen om 20.00 uur en de prijzen zijn inclusief garderobe, drankjes en programma magazine. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie