
Met betaalpas in- en uitchecken in bussen Ede
19 oktober 2022 om 10:47 Verkeer en vervoerEDE Reizigers in de regio IJssel-Vecht kunnen vanaf vandaag in alle grote stad- en streekbussen van RRReis in- en uitchecken met een contactloze betaalpas of creditcard – ook op hun mobiel. De nieuwe betaalvorm was al mogelijk in de stadsbussen in Zwolle, sinds vandaag is dit uitgebreid. Daardoor kan nu in alle grote bussen van RRReis in de provincies Overijssel en Gelderland gereisd worden met de betaalpas. Dus ook in de bussen in Ede. De bussen zijn herkenbaar aan de OVpay logo’s. Vanzelfsprekend is in- en uitchecken met de OV-chipkaart ook nog steeds mogelijk.
Reizen met een betaalpas is de eerste nieuwe betaalvorm in het OV, die door de gezamenlijke OV-bedrijven en Translink landelijk wordt ingevoerd onder de overkoepelende naam OVpay. Het werkt heel eenvoudig en precies hetzelfde als de OV-chipkaart. Een reiziger checkt bij de kaartlezer in met een contactloze betaalpas of creditcard, plastic of op een mobiel, en start de reis. Bij het verlaten van de bus checkt de reiziger uit met dezelfde pas.
ZELFDE PAS Om ervoor te zorgen dat de reiziger betaalt met de gewenste pas, moet de pas, net als bij de supermarkt, uit de portemonnee of pasjeshouder worden gehaald. Of dat nu de OV-chipkaart, contactloze betaalpas, of creditcard is. Of de reiziger kiest bewust voor de betaalpas of creditcard op de mobiele telefoon. Vervolgens houdt de reiziger de pas stil tegen de kaartlezer bij het contactloos symbool. Het is belangrijk dat de reiziger met dezelfde pas in- en uitcheckt. Een betaalpas/creditcard van plastic en een mobiele versie worden als twee afzonderlijke passen gezien, ook wanneer ze zijn gekoppeld aan dezelfde bankrekening. De reiziger wordt er dus nadrukkelijk op gewezen om bij het in- en uitchecken dezelfde pas te gebruiken.
De bussen zijn aan de buitenkant voorzien van herkenbare logo’s, zodat de reizigers weten dat in deze bussen gebruik gemaakt kan worden van OVpay: in- en uitchecken met de contactloze betaalpas en creditcard. Reizigers die overstappen op OV-diensten van andere vervoerders zonder OVpay logo wordt geadviseerd om nog wél te reizen met de OV-chipkaart. OVpay is (nog) niet mogelijk in (de kleine bussen) bij buurtRRReis, reserveerRRReis en haltetaxiRRReis.
REISOVERZICHT De prijs voor de reis is gelijk aan reizen met een OV-chipkaart zonder korting of abonnement. De kosten van gemaakte reizen op een dag worden bij elkaar opgeteld en de volgende dag als één totaalbedrag afgeschreven; dat totaalbedrag is zichtbaar voor de reiziger op het betaaloverzicht van de betreffende bank of creditcardverstrekker. Reizigers kunnen hun reisoverzicht terugvinden door op www.ovpay.nl/reisoverzicht de code in te vullen die is vermeld in het betaaloverzicht met de omschrijving NLOV. In een later stadium wordt het ook mogelijk kortingsproducten te koppelen aan een betaalpas of creditcard.
Informatie voor RRReis-reizigers is te vinden op www.rrreis.nl/ovpay.

















