
Fietsersbond trekt aan de bel om onveilige situaties in Ede en Bennekom
16 juni 2023 om 17:04 Verkeer en vervoerEDE De afdelingen Ede en Wageningen van de Fietsersbond heeft aan de bel getrokken bij de colleges van de gemeenten Ede en Wageningen over onveilige en onwenselijke situaties voor fietsers. Het gaat de bond om in ieder geval drie locaties in Ede en Bennekom.
,,Goede en veilige fietsverbindingen tussen Ede en Wageningen zijn voor ons van groot belang”, aldus Ello Weits en Judica Velema in een brief aan de colleges. ,,De bereikbaarheid van het station voor fietsers is daarbij cruciaal. We zijn blij met de aanleg van het Pico Bello-pad en de eerste aanzet daarvan in de Parklaan. Ook de aanleg van het nieuwe station zal hiertoe bijdragen. Tot deze zaken zijn gerealiseerd willen wij echter ook veilig blijven fietsen naar het station. De fietsersbonden van Ede en Wageningen willen daarom drie zaken onder uw aandacht brengen, waarop wij actie van uw kant vragen.”
OVERSTEEK EMMALAAN BIJZONDER ONVEILIG
Het eerste punt van aandacht betreft de oversteek voor fietsers bij de Emmalaan. ,,De huidige situatie bij de oversteek van de Emmalaan naar het station is bijzonder onveilig voor overstekende fietsers. Wij vragen op korte termijn om inzet van verkeersregelaars, in ieder geval tijdens beide spitsen, bij de Emmalaan-oversteek zolang de omleiding die fietsers moeten volgen vanwege de werkzaamheden aan de Parklaan van kracht is.”
,,Er zijn plannen voor een fietstunnel op deze plek. Hoe staat het met deze plannen en wanneer start aanleg daarvan? Hoe wordt het fietsverkeer afgewikkeld vanuit het zuiden(nieuw dubbelrichtingsfietspad Bennekomseweg) naar het station tot dat moment?”
KIERKAMPERWEG/ACHTERSTRAAT
Het volgende aandachtspunt betreft het nieuwe fietspad in Bennekom en de rotonde bij de Kierkamperweg en Achterstraat. ,,We zijn blij met de aanleg van dit vrijliggende fietspad, de rotonde en het verbeteren van de Achterstraat met bredere fietsstroken en nieuw asfalt. Maar waarom zijn er betonplaten gebruikt voor het fietspad, terwijl voor de weg glad asfalt is gebruikt en de gemeente Wageningen als eis heeft voor doorfiets- en hoofdfietsroutes dat ze in rood asfalt worden aangelegd? Ze liggen nu al deels oneven, waardoor er weinig comfort is. Wij vragen deze recht te leggen en hebben een voorkeur voor asfalt op fietsroutes.”
,,Vanaf de Achterstraat is er een soepele overgang voor fietsers vanaf van de fietsstrook naar het fietspad langs de rotonde. De afslag voor fietsers vanaf rotonde naar de Achterstraat is echter niet goed vormgegeven, onveilig en oncomfortabel voor fietsers: het is een haakse bocht, diverse borden vormen een obstakel voor fietsers in de bocht en belemmeren het zicht op autoverkeer uit de Achterstraat en je komt uit op rijstrook voor auto’s in tegenrichting. Hier is niet vanuit fietsers gedacht, terwijl dit een belangrijke fietsroute is door Bennekom.”
,,Wij vragen dringend aanpassing van deze situatie voor fietsers”, vervolgt de Fietsersbond. Verder vraagt de bond om detectielussen op het nieuwe fietspad aan te brengen, zodat het verkeerslicht op de Mansholtlaan eerder kan worden beïnvloed. En de bond wil weten wanneer de verlichting hier wordt geïnstalleerd.
FIETSROUTE VERBETEREN
,,Tijdens de aanleg van de doorfietsroute komende jaren door Bennekom zal de fietsroute via Achterstraat – Halderbrinkweg – Van Balverenweg – Edeseweg een belangrijk alternatief tussen Wageningen/campus en station Ede-Wageningen vormen”, aldus de bond. ,,Dit is nu al een veelgebruikte en rustige route van en naar het station. Wij vragen deze route op korte termijn een kwaliteitsimpuls te geven door de verharding te verbeteren en de route zoveel mogelijk in de voorrang te zetten, zoals nu al op een aantal plekken het geval is. Dit zorgt voor een herkenbare en comfortabele route door Bennekom en kan het fietsgebruik verder bevorderen.” Los van het vernieuwen van het wegdek pleit de bond ook voor meer voorrang voor fietsers en een aanpassing van het kruispunt Commandeursweg – VanBalverenweg.













