Ricardo Brouwer tijdens de Pride Walk in Ede
Ricardo Brouwer tijdens de Pride Walk in Ede Astrant/Xander van Soelen

Ingezonden brief: Als je geen liefde hebt voor anderen, dan zijn je woorden zinloos.

3 juli 2023 om 12:30 Lokaal Deel je nieuws

Beste SGP’ers,

Afgelopen weekend was de Ede Pride. Een prachtig evenement waarin iedereen kon vieren wie diegene is, van wie diegene houdt, maar ook gelijkgestemden ontmoeten. Er was een prachtige protestmars voor de rechten en positie van lhbti+ personen in de regio. Er was een markt waar veel nuttige informatie te vinden was. Er waren lezingen, workshops en nog veel meer.

En er was ook een brief van jullie. Een brief waarin jullie, kortgezegd, lhbti+ mensen en hun liefde afkeuren. Hierbij verwezen jullie naar Johannes 4. Persoonlijk vind ik dat selectief shoppen uit de Bijbel, maar goed: eenieder gaat over de eigen woorden. 

Toch wil ik jullie wijzen op een aantal andere stukken uit diezelfde Bijbel.

Allereerst 1 Korintiërs 12. Over de bijzondere krachten die we van de Heilige Geest hebben gekregen. En dat we elkaar moeten helpen. Sommigen van ons kunnen wijze woorden spreken, anderen hebben veel kennis. Sommigen hebben een sterk geloof, weer anderen kunnen zieke mensen beter maken. Sommigen hebben de kracht om wonderen te doen, anderen kunnen boodschappen van God doorgeven en weer anderen kunnen deze uitleggen. Het menselijk lichaam is één geheel, maar bestaat uit vele delen. En al die vele delen vormen toch hetzelfde lichaam. 

We moeten samenwerken, hoe verschillend wij ook zijn. 

En iets verder, 1 Korintiërs 13, lezen we dat zonder liefde alles zinloos is. Als je geen liefde hebt voor anderen, dan zijn je woorden zinloos. Zelfs al spreek je alle talen van de wereld, en ook nog eens de taal van de engelen. 

Als je geen liefde hebt voor anderen, beteken je niets. En wat is liefde dan volgens de Bijbel? 

Liefde is: geduldig en vriendelijk zijn. Niet jaloers zijn. Niet vertellen hoe goed je bent. Jezelf niet belangrijker of beter vinden dan de ander. Niet de ander beledigen. Niet alleen aan jezelf denken. Om maar een paar dingen te noemen.

Of wat dachten jullie van het verhaal van David en Jonathan, waarin Jonathan zegt: onze liefde is mij meer dan de liefde voor vrouwen (1 Samuël 20). Of Galaten 3:26-28, waarin Paulus alle onderscheid tussen mensen voor waardeloos verklaart. Kortom: de Bijbel is net zo divers als wij mensen zijn. Laten we ook die diversiteit omarmen, het niet zwart-wit zien en: sluit elkaar niet uit.

Want de ander uitsluiten is wel het laatste dat Jezus gewild zou hebben.

Was getekend,

Ricardo Brouwer

Voorzitter COC Midden-Gelderland

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie