Mitchel van den Brink (rechts) was in de duinen veel sterker dan Martin Macik (links).
Mitchel van den Brink (rechts) was in de duinen veel sterker dan Martin Macik (links). MMphoto

Harskamper slaat ‘eindelijk’ toe in Dakar Rally

15 januari 2024 om 16:05 Autosport

HAIL Mitchel van den Brink heeft de zo felbegeerde etappezege in de Dakar Rally 2024 binnen. De formatie van Eurol Rally Sport reed een ijzersterke achtste etappe en eindigde vandaag op de hoogste trede van het ereschavot. Na vier achtereenvolgende tweede plaatsen voelde de zege als een opluchting. Mitchel van den Brink, Moi Torrallardona en Jarno van de Pol hikten al meerdere dagen tegen het eerste dagsucces aan. ,,Nou, ik denk dat dit hem is,’’ zo reageerde Mitchel nog geen vijf minuten nadat hij de finish van de special was gepasseerd.

De achtste etappe (totaal 678 kilometer) ging van Al Duwadimi naar Ha’il. De lange proef was verdeeld in twee stukken. Het eerste gedeelte was 165 kilometer lang. Na de verbindingsroute van 179 kilometer volgde het laatste gedeelte (nog 114 kilometer) van de special.
,,We zijn sterk begonnen vanochtend,’’ zo keek Mitchel terug. ,,In de duinen zijn we Macik gepasseerd. We hebben daar een buffer opgebouwd. Bij de neutralisatie zagen we dat we op Macik en Loprais een kleine voorsprong hadden. We besloten om in het tweede deel verstandig te blijven rijden.’’
De tactiek van het team uit Harskamp bleek de juiste. ,,We wilden natuurlijk wel winnen, maar geen risico’s nemen. We hebben echt wel doorgereden, want de remmen waren goed warm,’’ aldus de 22-jarige Harskamper.

UITSTEKEND SAMENGEWERKT ,,We zijn heel blij met dit resultaat. Vooral de manier waarop stemt tot tevredenheid. We hebben uitstekend samengewerkt in de cabine. Moi heeft foutloos genavigeerd en Jarno anticipeerde perfect op de situatie in de duinen. Daar is het van groot belang om op het juiste moment de juiste bandenspanning te hebben,’’ zo prees de ‘King of the Dunes’, zijn 57-jarige Spaanse navigator en de 24-jarige monteur uit Ede. ,,We hebben eigenlijk foutloos gereden. Het was een ´steady dag´ met een hoog tempo. Mooi dat het nu voldoende was voor de winst in de etappe. We kijken uit naar de komende dagen.’’

BONUS Van den Brink junior en zijn manschappen in de Iveco Powerstar kregen een klein kwartier later nog een bonus. Ales Loprais verloor namelijk 13 minuten en 45 seconden op de equipe van Eurol Rally Sport. De Tsjech was de dag begonnen met een voorsprong van 11m28s op Mitchel. De rollen zijn nu omgedraaid. De Iveco met startnummer 603 heeft een kleine marge van 2 minuten en 17 seconden op de Tsjech in de Praga. De strijd om de tweede plaats krijgt de komende dagen ongetwijfeld een boeiend vervolg. Martin Macik blijft koploper. Zijn voorsprong van 1u49m20s op Mitchel lijkt iets te veel van het goede. ,,We geven nooit op zo lang er nog iets mogelijk is. In deze sport is alles mogelijk.’’
Morgen staat er naast een verbindingsroute van 222 kilometer een proef van 417 km op het menu.

Berry Kamphorst

Moi Torrallardona (links), Jarno van de Pol (midden) en Mitchel van den Brink pakten de dagzege in de Dakar Rally.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie