Gezondheidscentrum Lunteren met negen zorgverleners
24 november 2011 om 00:00 NieuwsLUNTEREN - Het eerste gedeelte van het nieuwe gezondheidscentrum in Lunteren is in gebruik genomen. Tot nu toe zijn er negen zorgverleners in neergestreken. Een tijdlang was het centrum omstreden, vanwege de gekozen locatie aan de Barneveldseweg, ten noorden van de Lunterse bebouwde kom. Het centrum blijkt ook genomineerd te zijn voor een prestigieuze onderscheiding.
door Bram Wisse
Het centrum ging begin deze maand van start met als huurders Logopediepraktijk Ederveen, Praktijk voor Oefentherapie Cesar, Weet je Slank, Dietheek Lunteren, Ergotherapiepraktijk Ergodus, Buurtzorg Lunteren en Van Maanen Zorgtechniek. Afgelopen week volgden de Lunterse Apotheek en huisartsenpraktijk Broekhuyse. Er wordt nog onderhandeld over de vestiging van onder meer een huidtherapeut, een fysiotherapeut, een podologisch centrum en een psychologenpraktijk, zegt oprichter en eigenaar van het gezondheidscentrum Jeroen Bouwmeester, die zelf de Lunterse Apotheek runt.
Het gezondheidscentrum staat op de plek waar vroeger een grasveld lag met daarachter het later afgebrande gebouw 'Ons Landhuis'. Het centrum wordt gerealiseerd in twee fasen, waarvan de eerste een maand geleden gereed kwam. Met de bouw van de tweede fase wordt waarschijnlijk in februari volgend jaar begonnen. In totaal krijgt het gebouw een vloeroppervlak van 1300 vierkante meter.
De wens voor een gezondheidscentrum in Lunteren bestond al lang, maar er was in de bebouwde kom van Lunteren nooit een geschikte plaats te vinden. Toen gekeken werd naar een plek buiten de bebouwde kom, stuitte dat idee op flink wat onbegrip. Met name de Dorpsraad van Lunteren maakte zich zorgen. Nadat de bouw van het centrum was begonnen, haakten de Lunterse huisartsen als gegadigden af, waarna ook het Kruiswerk West-Veluwe zich terugtrok.
Het afgelopen voorjaar wist Keten4Care, dat de huisvesting in het centrum regelt en de ketenzorg bewaakt, alsnog voldoende zorg-ondernemers voor het centrum te interesseren, waaronder één huisartsenpraktijk. De Dorpsraad van Lunteren bond Keten4Care op het hart om goed te letten op de bereikbaarheid voor mensen die afhankelijk zijn van openbaar vervoer. Inmiddels zijn regelingen getroffen waardoor regiotaxi's en buurtbussen het nieuwe centrum in hun routes hebben opgenomen.
Initiatiefnemer Jeroen Bouwmeester noemt als sterk punt van het nieuwe gezondheidscentrum de voordelen ervan voor de zorg-ondernemers en voor hun cliënten. ,,Alles zit onder één dak. Dat betekent dat je gemakkelijk van de een naar de ander kan gaan. Bijvoorbeeld eerst naar de dokter, daarna naar Keten4Care voor bloedprikken en dan naar de apotheek met een recept.'' Bouwmeester noemt tevens een pluspunt dat nu veel voorzieningen voor Lunteranen in Lunteren zitten of nog komen te zitten. ,,De mensen hoeven minder vaak ergens anders naartoe.''
Ook in de manier van bouwen is een aantal zaken verwerkt die voordelen opleveren. Zo wordt door de verschillende gebruikers flexibel gebruikgemaakt van de ruimtes. Om het pand optimaal te laten functioneren, is gekozen voor het verregaand integreren van telefonie, intercom, verlichting en klimaatbeheersing, op basis van een standaard voor automatisering en domotica die KNX heet, zo legt projectcoördinator Guido Brethouwer uit. Daarmee is het centrum een vooruitstrevend project geworden op het gebied van domotica. Brethouwer en Bouwmeester zullen met die reden vandaag en morgen op de Beurs Domotica en Slim Wonen vertoeven, die in het Evoluon in Eindhoven wordt gehouden. Verschillende toegepaste onderdelen van het gezondheidscentrum in Lunteren zijn namelijk genomineerd voor een door Brethouwer prestigieus genoemde Smart Homes Award die dan wordt uitgereikt.











