Woningbouw kazerneterreinen Ede start na de zomer

10 januari 2014 om 00:00 Nieuws

EDE = De woningbouw op de kazerneterreinen gaat na de zomer van start. Wethouder Evert van Milligen heeft al de handen geschud met de ondernemer, die als eerste (koop)woningen gaat bouwen in deel Maurits 1 op de kazerneterreinen. Zo gaat wooncorporatie Woonstede in deel Maurits 2 sociale huurwoningen realiseren. ,,We hebben alles op de rails," aldus wethouder.

Het heeft een tijd geduurd, het groene licht kan eindelijk worden gegeven. Tot nu toe heeft Ede veel geld uitgegeven, het is nu de tijd om geld binnen te halen. Daarbij is het belangrijk dat het bestemmingsplan onherroepelijk is. In de praktijk merken gemeente, kopers en bouwers, dat banken nu wel geld willen steken in de bouwplannen. Nog voor de zomer wil Ede de terreinen bouwrijp maken aan de hand van de vastgestelde inrichtingplannen. Na de zomervakantie kan er werkelijk met de nieuwbouw worden begonnen.

Naast de verkoop van woningen door ontwikkelaars, gaat Ede zelf vrije kavels verkopen. Ede merkt dat daarvoor veel belangstelling is onder de bevolking. De vrije kavels in deel Maurits en deel Elias Beeckmankazerne hebben een grootte van 400 tot 600 m2. Verder wordt in 2014 de tweede fase van de projectmatige woningbouw opgestart.

Bij de verkoop van de grondpercelen houdt Ede bijvoorbeeld ook rekening met initiatieven als van de Edese Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO) vereniging Het Boddegat, die in eigen beheer een kleine duurzame woonwijk aan de buitenrand van de voormalige kazerneterreinen in Ede wil bouwen.

Ede is tevreden over de verhuurbaarheid van de panden op de kazerneterreinen. Die verhuur eindigt op 1 januari 2016, ondernemers houden daar nu al bij het doen van investeringen rekening mee. In de voorbereiding naar de verkoop toe merkt Ede, dat potentiële kopers duidelijkheid willen hebben met wat er in hun buurt in de oude gebouwen gaat gebeuren. De helft van de gebouwen op de kazerneterreinen is inmiddels gesloopt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie