De finalisten van Heel Ede bakt 2025
De finalisten van Heel Ede bakt 2025 heeledebakt

Heel Ede Bakt komt er weer aan; op zoek naar de beste hobbybakker uit de gemeente Ede

24 november 2025 om 11:29 Evenementen

EDE Heel Ede bakt keert dit jaar terug met een tweede editie. Alle plaatsen die binnen de gemeente Ede vallen gaan de strijd met elkaar aan om de beste thuisbakker van de gemeente te vinden. Dit jaar wordt er gebakken onder het thema ‘verbinding’. Dit thema heeft de organisatie uitgekozen omdat bakken naar eigen zeggen verbindend werkt. 

Het organiserend comité roept alle thuisbakkers op om mee te doen aan de wedstrijd, die in januari en februari 2026 plaats gaat vinden. Elke hobbybakker uit de gemeente Ede van achttien jaar of ouder, die zichzelf geen professionele bakker mag noemen, wordt uitgenodigd om mee te doen. Onder de gemeente Ede verstaat de organisatie inwoners uit Bennekom, Ede, Ederveen, De Klomp, Wekerom, Harskamp, Lunteren en Otterlo. Deze plaatsen hebben hun eigen rondes. 

DORPSHUIZEN

De eerste ronde wordt lokaal beoordeeld. Dit gebeurt in de dorpshuizen van de plaats waar de deelnemer zich heeft ingeschreven. Per plaats is er dan ook een lokale jury, die twee bakkers per kern als winnaars uitkiest. Deze twee winnende bakkers gaan door naar de finale in Ede. 

LOKALE VOORRONDES

De voorrondes worden opgedeeld in verschillende kernen. Zo worden de dorpen Ederveen en De Klomp samengevoegd als kern. Voor deze dorpen is de voorronde op vrijdagavond 9 januari op de nieuwjaarsreceptie in het Ederveense dorpshuis. Ook de dorpen Harskamp en Wekerom mogen gezamenlijk gaan jureren. Deze voorronde vindt plaats op zaterdagmiddag 10 januari, in het Kulturhus in Wekerom. De hobbybakkers uit Ede en Otterlo mogen zich ook gaan opmaken voor de voorronde die in beide plaatsen ook op deze zaterdag plaats gaat vinden. Voor de Edenaren is dit de ochtend, in buurthuis De Meerpaal en voor de Otterlose bakkers is dit de middag, in het plaatselijke dorpshuis. De Bennekomse hobbyisten kunnen zich op zaterdagochtend 17 januari bij Cultureel Centrum ‘t Laag melden. Op deze zaterdag mogen ook de bakkers uit Lunteren zich bewijzen, in de middag wordt hier gejureerd bij het Westhoffhuis. 

FINALE

De finale tussen de winnaars uit de verschillende kernen vindt plaats op het Streek College in Ede, op zaterdag 28 februari. Voor deze finale krijgen alle finalisten een workshop van Gerian Peperkamp, de eigenaresse van bakservice Taartaholics. Deze workshop zal begin februari zijn, en helpt de finalisten te werken met nieuwe technieken, die ze vervolgens in de finale kunnen inzetten. 

AANMELDEN

De organisatie roept alle hobbybakkers uit de gemeente Ede op om mee te doen. Volgens het persbericht staat Heel Ede Bakt in het teken van ontmoeten, verbinden en plezier maken. ,,De wedstrijd brengt inwoners van alle dorpen samen in een gezellige, laagdrempelige en positieve competitie.’’ Aanmelden kan via de website van de kern waarin de deelnemer woont. Dit kan tot en met 1 januari 2026.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie