
Dit kan ík u verzekeren
5 april 2023 om 08:37 ZakelijkEDE Sneeuw, hagel, vorst en regenbuien. Maart roert zijn staart en april doet wat ‘ie wil. Het zijn gezegden die de afgelopen weken van toepassing waren op de weersomstandigheden in Ede en omstreken. Een echte voorjaarsstorm hebben we gelukkig nog niet gehad. En dat is eigenlijk maar goed ook, want het heeft al genoeg gestormd.
Uiteraard bedoel ik dat figuurlijk, want ik probeer de parallel te trekken met het najaar. Dan worden altijd de tarieven van de zorgverzekeraars bekend en dat levert best wat storm op. ‘Vroeger’ hadden we dat natuurlijk op een andere manier, maar sinds 2006 - dus echt alweer zeventien jaar! - is er de Zorgverzekeringswet. Die is zoals u weet ingevoerd om concurrentie tussen de zorgaanbieders onderling te bevorderen, met als doel de burgers de beste zorg tegen de beste prijs te kunnen aanbieden. Na zeventien jaar valt best een balans op te maken.
GRENS BEREIKT
Ziekenhuizen bijvoorbeeld sluiten contracten af met zorgverzekeraars. Daarin staat onder meer welke vergoedingen de verzekeraars uitbetalen voor de behandelingen die de ziekenhuizen leveren. Een niet nader te noemen ziekenhuis in onze Gelderse Vallei verzette zich de afgelopen maanden flink tegen enkele zorgverzekeraars die volgens het hospitaal niet voldoende over de brug wilden komen. Onder meer de landelijk vastgestelde prijsverhogingen en compensaties voor bijvoorbeeld hogere energiekosten werden door sommige zorgverzekeraars niet meegerekend in hun vergoedingen naar het ziekenhuis. De grens voor het ziekenhuis was bereikt en dat liet men daar duidelijk weten.
NIET GEBONDEN
Met vergoedingen voor bijvoorbeeld mijn hoortoestellen ben ik zoals u weet niet gebonden aan wat zorgverzekeraars mij opleggen. Ik wil namelijk zelf kunnen bepalen welke zorg ik kan leveren. Ik wil mezelf niet beperken tot een zo kort mogelijke proefperiode, waar de verkoop zo snel mogelijk rond moet zijn.
Bent u nog niet tevreden met het resultaat van een bij mij aangeschaft toestel? Dan zoeken we samen net zo lang naar het optimale resultaat. In eerste instantie ben je bij Rietberg Hoorzorg dan misschien meer pegels kwijt, maar bekijk het eens voor de langere termijn.
Mijn moeder zei altijd: ‘De Bruune moet het peerd wel kunnen trekken’. Vrij vertaald: de portemonnee moet het wel kunnen betalen. Maar als we investeren in een schitterende caravan voor drie weken zomervakantie, of een superdeluxe elektrische fiets om op te fietsen: waarom zouden we onze oren dan vergeten.
Een vakantie of een fietstocht is veel mooier met geluid, dat kan ík u verzekeren.
Dit artikel wordt u aangeboden door Rietberg Hoorzorg, meer dan twintig jaar ervaring. Veenderweg 107 in Ede, tel. 0318-769024, info@rietberghoorzorg.nl, Rietberghoorzorg.nl.


















