
Bekercompetitie bij schaakvereniging De Cirkel met enkele verrassende uitslagen
19 oktober 2022 om 12:21 OverigEDE De interne- en/of bekercompetitie was de leidraad voor een leuke gevarieerde schaakvond bij schaakvereniging De Cirkel
Voordat het schaakgeweld losging stond de club even stil bij het Basisschool Schaakkampioenschap te houden op woensdagmiddag 26 oktober, in denksportcentrum De Open Hof. Daarnaast werd Cirkel en ESV lid Alfred Gaasbeek in het zonnetje gezet. Hij ontving onlangs de gouden KNSB speld voor zijn 50-jarig lidmaatschap.
![]()
Ben Zee liet Jim Pronk (links) struikelen Ben Verduyn
INTERNE COMPETITIE Ben Zee mocht het met zwart opnemen tegen oud-kampioen Jim Pronk. Zee pakte vanaf de opening het initiatief en zijn winst was meer dan verdiend. Leo Lukasse won van Anton Spronk in de opening een kwaliteit. Spronk wilde niet als eerste de stukken in de doos doen en speelde vrolijk nog een tijdje door. Lukasse liet zich de zege echter niet meer ontglippen.
Dick Wenning stond in zijn partij tegen Fadi el Kasah straal gewonnen en dacht het even ‘simpel’ af te maken. Fadi el Kasah gaf zich echter niet gewonnen en wachtte rustig af in de hoop dat Wenning in de fout zou gaan. Dat geduld werd beloond door enkele slechte zetten van Dick Wenning. In het eindspel hadden beide schakers drie pionnen op het bord. Fadi el Kasah wist echter sneller te promoveren en nam de volle buit mee huiswaarts.
De met wit spelende Stijn Kappert en Ben Verduyn speelden een gelijk opgaande partij. In het middenspel wist Verduyn met een aftrekschaak de witte dame te veroveren. Kappert wilde niet opgeven. Ben Verduyn verhoogde de druk op de witte koning en kon met schaakmat de partij in zijn voordeel beslissen. Egbert Aalbers en Wilde de Wilde vochten een verbeten strijd uit. Beide schakers komen ook in de maandagmiddag competitie tegen elkaar uit. Beide schakers zijn aan elkaar gewaagd. De puntendeling na een boeiende partij was even logisch als terecht.
OVERIGE UITSLAGEN: Robert Degenhart - Jordi van den Brink 1-0 en Fedde Kingma - Alfred Gaasbeek 0-1. In remise eindigden: Jonathan Karels - Johan de Lange en Michel Aldridge - Hilmar van den Brink.
Stand top tien:
1. Luuk de Man 428,67
2. Marnix Lukasse 388,50
3. Dominic van Dijk 368,17
4. Ruben de Vries 356,33
5. Tim Evendijk 329,33
6. Henri van Kruistum 327,00
7. Mark Bakker 306,00
8. Tom Pronk 295,83
9. Jasper de Rijk 291,50
10. Harold Boom 281,50
BEKER Van de zestien geplande partijen konden er slechts elf doorgang vinden. De vijf partijen niet gespeelde partijen zullen zo spoedig mogelijk worden. De tweede bekerronde staat gepland voor 15 november. Jan Hartsuiker wist de sterke Albert Bootsman uit de beker te stoten. Na winst in de eerste partij was remise in de tweede partij voldoende om de tweede ronde te bereiken. Een verrassing. Ook Tim Evendijk liet na een barrage de sterke Niels van den Bovenkamp met lege handen achter. Dat jasper de Rijk in een geweldige schaakvorm is liet hij zien tegen Frans van de Veer. De 2-0 winst was zijn beloning.
UITSLAGEN: Ruben de Vries - Sander Rosman 2-0, Jan Hartsuiker - Albert Bootsman 1,5- 0,5, Tim Evendijk - Niels van den Bovenkamp 3-1, Mark Bakker - Robin Enneman 2-0, Hans van de Weteringh - Marnix Lukasse 0-2R, Hans de Groot - Henri van Kruistum 1-3, Pim Eimers - Dominic van Dijk 0-2, Luuk de Man - Koen van Wijngaarden 2-0, Tom Smit - Henry van den Brink 0-2 en Kees van der Dussen - Daan van Pel 0-2.
Nog te spelen voor 1e bekerronde: Carel de Vries - Fedde Kingma, Jim Pronk - Tom Pronk, Harold Boom - Martijn Bakker, Ben Zee - Nestor Shirokov en Jonathan Karels - Jelle Bottema
EXTERN De Cirkel 3 boog vorige week woensdagavond in de eerste ronde van de SOS- competitie bij Wageningen 3 een 0-2 achterstand om in een 4-2 overwinning. De twee debutanten, Hilmar van den Brink en Robin Enneman, verloren. Daarna wisten Robert Degenhart, Louis van der Vos, Cees van der Dussen en Fedde Kingma voor de winst te zorgen.
MAANDAGMIDDAGSCHAKEN Op maandagmiddag 17 oktober speelden de vijftigplussers de zevende ronde van de najaar competitie. Willem de Wilde verstevigde zijn koppositie.
UITSLAGEN: Peter van der Wijngaart - Cees van der Dussen 1-0, Tom Smit - Egbert Aalbers 0-1, Ben Verduyn - Eip Janssen 1-0, Jan van der Wurff - Remy Mouthaan 1-0, Fons de Kort - Arno Braam 0-1, Fred Post - Jeffry Huiberts 1-0, Hans Meijer - Alex de Roovere 0-1, Johan de Lange - Hans Gillet 0-1 en Willem de Wilde - Jan Hartsuiker 1-0. In remise eindigde: Loek Platschorre - Louis van der Vos.
Stand top vijf:
1. Willem de Wilde 193,50
2. Kees van de Voort 166,17
3. Jelle Bottema 149,33
4. Egbert Aalbers 148,83
5. Ben Verduyn 140,50
![]()
Jeugdafdeling is klaar voor deelname basisschool schaakkampioenschap 2022 Ben Verduyn
BASISSCHOOL SCAAKKAMPIOENSCHAP Na een afwezigheid van enkele jaren (o.a. Corona) pakt schaakvereniging De Cirkel het basisschool schaakkampioenschap in de gemeente Ede weer op. Alle 44 basisscholen hebben hiervoor een uitnodiging ontvangen.
Het kampioenschap zal plaatsvinden in het denksportcentrum van De Cirkel: De Open Hof in Ede. Datum: woensdag 26 oktober (herfstvakantie), aanvang 13.30 uur. Om het meedoen voor de schakende jeugd mogelijk te maken heeft De Cirkel besloten dat deelname gratis is. Voor meer info en aanmelding: www.decirkelede.nl
CONTACT De Cirkel schaakt elke dinsdagavond vanaf 20.00 uur in De Open Hof, Hoflaan 2 in Ede.
Nieuwe leden kunnen op elk gewenst moment worden ingepast binnen de interne competitie. Inlichtingen bij wedstrijdleider Louis van der Vos telefoon 0318-630906, e-mail wedstrijdleiderdecirkel@gmail.com of dinsdag in de speelzaal.
De jeugdafdeling start om 18.45 uur, inlichtingen kunnen worden verkregen bij jeugd coördinator Robert Degenhart, tel. 06-27883767, e-mail: robert.degenhart@upcmail.nl of dinsdag in de speelzaal.
De maandagmiddaggroep voor de 50plussers begint om 13.30 uur. Nieuwe deelnemers kunnen op elk gewenst moment instromen. U bent van harte welkom om een keer de sfeer te komen proeven. Meer info bij Eip Janssen, tel. 06-49816013, email: e.janssen1@upcmail.nl of Ben Verduyn, tel. 0318-617912, e-mail: b.verduyn@upcmail.nl.



















