
FC Bordeauxboys wint Veenendaals internationale Hatchtech Futsal toernooi
2 maart 2023 om 14:29 VoetbalEDE FC Bordeauxboys heeft gisteren (woensdag 1 maart, red.) het eerste Veenendaalse ZVC Hatchtech Futsal O17 toernooi gewonnen
,,Het was een sterk deelnemersveld. Met CB Futsal Jette (België), ZVC (Veenendaal), ZVV Ede, SC Emmeloord, DOVO, Bennekom en FC Marlène (Heerhugowaard) heel goed bezet. Aanvankelijk zouden er meer eredivisieteams meedoen, maar wegens de schoolvakantie haakten zij af”, opende FC Bordeauxboys coach/trainer Redouan Hazzat.
FC Bordeauxboys werd tot winnaar van het toernooi uitgeroepen. Ook de beste individuele voetballer en/of keeper werd verkozen.
,,Beste keeper werd Robbin Nieboer (ZVC). Mooi was dat FC Bordeauxboys de beste toernooispeler leverde. Yassin Hazzat was er maar wat trots op. Hij kreeg de beker uitgereikt door Mark Verkuijl. Die is aanvoerder van Nederland O17 en Ajax O17. De Belg Rayane Benamar (CB Futsal Jette) werd topscorer van het toernooi.
In de poulefase ontliepen de teams elkaar niet veel en werd het publiek verwend en verrast met mooie staaltjes voetbal.
,,De favorieten kwamen al snel bovendrijven. In poule A ging het tussen de Veenendaalse jeugd van ZVC en het Belgische CB Futsal Jette. In onze poule staken FC Bordeauxboys en SC Emmeloord erbovenuit. Er werd gespeeld met de internationale zaalvoetbalregels en met twee voortreffelijke scheidsrechters uit de Eredivisie Futsal. De Bennekommer Ramzi Bernali (Bennekomer) en Rashid Zahaf waren de meer dan voortreffelijke scheidsrechters.
DOVO won de strijd om de zevende en achtste plaats van Bennekom. FC Marlène werd vijfde voor het Edese ZVV Ede.
HALVE FINALE
FC Bordeauxboys en CB Futsal Jette waren elkaars tegenstanders. ,,Een wedstrijd met veel emotie, mooi voetbal en voor elke centimeter werd gevochten. De goede scheidsrechters hadden er de handen vol aan. Maar wij waren net iets slimmer of beter en wonnen met 2-0”, lachte Redouan Hazzat.
ZVC Veenendaal werd de andere finalist Zij wonnen met 2-1 van Emmeloord. ,,Volle tribunes en een sfeer om van te smullen. Het zaalvoetbal leeft echt in het Veenendaalse. Nu zelfs bij de jeugd. Mooi om mee te maken”, ging de Edese trainer/coach verder.
Nadat de Belgen de derde plaats pakten na winst op Emmeloord, was de lang verwachte finale aan de beurt.
![]()
Yassin Hazzat (links) beste speler van het toernooi en spelend bij FC Bordeauxboys. - Teus Nieboer
FINALE
,,Een finale van een mooi toernooi, goed geregeld door ZVC, om van te smullen. De spelers kennen elkaar heel goed. Dat was op het veld te merken. Maar het bleef sportief. Uiteindelijk werd het 2-2 in de finale. En een apotheose met strafschoppen nemen die hoorde bij dit jeugdzaalvoetbaltoernooi. Onze doelman stopte de zevende Veenendaalse strafschop en FC Bordeauxboys was winnaar”, jubelde Hazzat.
ZVC Veenendaal is voornemens een volgend toernooi in de kerstvakantie te houden. ,,Ik heb begrepen dan voor spelers O19.Dat zou een mooie uitdaging voor onze talentvolle jeugdige zaalvoetballers zijn. Ik kijk er naar uit. Maar eerst van deze triomf even geniet”, besluit de gelukkige Redouan Hazzat.

















