De jonkies zijn de toekomst van HV Reehorst
De jonkies zijn de toekomst van HV Reehorst Leo de Wit

HV Reehorst wint thriller in slotfase

2 april 2022 om 23:06 Overig

EDE HV Reehorst heeft in een knotsgekke, bizar spannende wedstrijd met 28-27 gewonnen van UDI 1896.

Eip Janssen

,,Ik heb veel meegemaakt in mijn handbal carrière maar deze wedstrijd moet ik even verwerken. Het was pas na enig consult van de scheidsrechters onderling duidelijk dat HV Reehorst de winst mocht noteren”, keek HV Reehorst coach Sander Barents opgelucht terug. Bij een 28-27 voorsprong met nog bijna drie minuten op de klok weigerden beide ploegen de beslissing te forceren. ,,Zowel UDI als wij kregen kans op kans, maar de stand bleef 28-27. Met nog 22 seconden te spelen verspeelden wij de bal waardoor je de gasten een kans op een presenteerblaadje biedt. Zij bouwden via een aantal spelers op en schoten raak. Maar een van de scheidsrechters had de klok in de gaten gehouden en zei dat het buiten de tijd was, terwijl de andere scheidsrechter doelpunt gaf. Er volgde overleg waarna werd besloten dat de gelijkmaker een seconde buiten de tijd het doel inging”, lachte Barents opgelucht.

Zover had het voor HV Reehorst eigenlijk niet mogen komen. ,,Wij kwamen met 11-8 voor en het liep best aardig. Maar door soms dubieuze beslissingen van de arbiters, overigens soms aan beide zijden, werd het rommelig. Mijn ploeg maakte de fout bij een twee minuten straf verhaal te halen, waardoor we soms met twee man minder in het veld stonden. Dat overkwam ons dus bij 11-8 waardoor het zelfs 11-14 en later 11-16 werd”, baalde Barents.

In de tweede helft leek HV Reehorst lang achter de feiten aan te lopen. ,,Mijn jonge ploeg met maar enkele routiniers kwam bij 23-26 weer op twee man minder te staan. Maar er was geleerd want werd maar 1 doelpunt weggegeven. Bij 25-26 ging de intensiteit aan beide kanten omhoog. Maar ook het foutenfestival.” HV Reehorst kwam via 26-26 op 26-27 achter. ,,Toen toonden we karakter want binnen drie seconden was het alweer gelijk (27-27). De 28-27 en nog drie minuten te spelen is beschreven. Belangrijke winst in de stand. Maar ook belangrijke winst voor HV Reehorst als team. Ik was zoals gezegd genoodzaakt met een heel jong team aan te treden. Maar dat is wel de basis voor de toekomst”, sluit Sander Barents af.

De stand in de tweede divisie is gezien de vele afgelastingen de afgelopen weken zeer onoverzichtelijk. HV Reehorst, dat nu derde staat met 13-16 wordt gevolgd door Rapiditas met 9-13. Beide ploegen ontmoeten elkaar volgende week zaterdag in Weert.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie