Afbeelding
Theo Beumer

Edescheboys/FC Bordeauxboys ruikt aan kampioenschap en promotie

7 maart 2023 om 09:58 Voetbal

EDE Zaalvoetbalvereniging Edesche Boys/FC Bordeauxboys versloeg maandagavond in de Van der Knaaphal Sportclub Olympic met 6-4. Met nog vijf wedstrijden te spelen telt de Edese formatie zes verliespunten minder dan de enige concurrent het Nijmeegse Madereros C.F. 

,,Of ik tevreden ben? Ja en nee. Dat klinkt cryptisch en zal ik uitleggen. In de eerste plaats koester ik de zege. Het begeerde kampioenschap en de daarmee verband houdende promotie (Topklasse, red.) komt met de week dichterbij. Daarnaast zitten we ook nog in de halve finale KNVB-district Oost zaalvoetbalbeker. Dat brengt Edesche Boys/FC Bordeauxboys heel positief in het nieuws. De wedstrijd van vanavond (maandag, red.) bekijkende ben ik minder tevreden. Je wint wel met 6-4 maar het was een matige wedstrijd. Niet scherp genoeg en een veel te laag baltempo”, vertelde de schorre coach Redouan Hazzat. Zijn stem had behoorlijk geleden in dit duel. 


Redouan Hazzat hield geen stem over aan het oppeppen van zijn spelers           Theo Beumer

,,Het eindsignaal kwam als geroepen. Ik heb opgelucht ademgehaald na de winst. De spelers omhelst en blij dat het roepen zeg maar schreeuwen kon stoppen”, gaat Hazzat verder. ,,Ik ben een gepassioneerde trainer. Het liep niet helemaal zoals ik wilde. In de aanhef al gezegd matig in een te laag baltempo. Ik was bijna de hele wedstrijd bezig met aanwijzingen geven. Een minuut of vijf voor het einde was de stem het zat. Ik heb het coachen aan de spelers over moeten laten.”

De aanvang was geheel voor de thuisclub. Yassin Hazzat en Zakaria Moaw zorgden al snel voor een 2-0 voorsprong. ,,Dit beeld is ons recept. Snel de tegenstander op achterstand zetten, waardoor zij niet achterover kunnen leunen”, analyseerde Redouan Hazzat rustig. 

SLAP

De gasten uit Westervoort profiteerden van een niet alert moment bij Edesche Boys/FC Bordeauxboys: 2-1. ,,Dat bracht ons weer bij de les en Talib Azerkan zorgde voor de 3-1. Dan worden we weer verrast in een counter en is het 3-2. Yassin Hazzat bepaalde de ruststand op 4-2. Hij won zijn duel en prikte de bal binnen”, lachte de coach.


Op weg naar een doelpunt - Theo Beumer

In de tweede helft was het weer Yassin Hazzat die voor de 5-2 zorgde. ,,Een mooie aanval waar veel spelers aan meededen. Yassin hoefde alleen maar binnen te tikken maar je moet er wel staan”, was Redouan Hazzat duidelijk. Badri Haouat zorgde voor een vrij geruststellende 6-2 voorsprong. De gasten kwamen nog terug tot 6-4. Maar de punten bleven in Ede en dat was wat telde. ,,Smet op de winst was wel dat Anouar Haouat in de laatste seconden nog rood kreeg. Afwachten wat voor schorsing hij krijgt”, besluit Redouan Hazzat.

De stand in de hoofdklasse is nu als volgt: Koploper Edesche Boys/FC Bordeauxboys 13-34 gevolgd door Madereros C.F 14-31. De overige ploegen zijn kansloos deze twee teams nog te bedreigen.

Op donderdagavond 6 april speelt Edesche Boys in de strijd om de KNVB districtsfinale. Competitiegenoot FC Bordkrijt is in Harderwijk de gastheer. Deze wedstrijd begint om 20.00 uur. Beide competitie wedstrijden werden een prooi voor Edesche Boys/FC Bordeauxboys. 

Edesche Boys/ FC Bordeauxboys hervat de competitie op vrijdag 17 maart. De ploeg gaat op bezoek bij Veensche Boys in Nijkerkerveen.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Eip Janssen
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie