
FC Bordeauxboys/Stichting Hugo O13 winnen Streetwise Cup 2023
25 juni 2023 om 22:13 VoetbalEDE FC Bordeauxboys/Stichting Hugo heeft op de velden van RSC Alliance (Roosendaal) de gemeente Ede op de kaart gezet. En in het bijzonder de wijk Veldhuizen.
,,De grote vraag was of dit team tijdens de landelijke finale Streetwise Cup de finale zou kunnen winnen. Het antwoord is ondubbelzinnig: Ja. Onder 27 teams is het team kampioen geworden in de klasse O13. Soufiane Touzani, de inmiddels wereldberoemde straatvoetballer, reikte de prijzen uit. Geweldig toch”, lachte coach Redouan Hazzat.
De 27 teams kwamen aangereden ieder in een eigen touringcar. Het grootste straatvoetbaltoernooi van Nederland maakte zich op voor de finale dag. Van de 6500 kinderen die afgelopen jaar de voorronden en halve finale op hun Krajicek playgound en/of Cruyff Court hadden gespeeld, waren zij als laatsten overgebleven.
KANSEN
,,Gelijkheid, gelijke kansen en eerlijk spel. Dat was de eenvoudige maar ook moeilijke opdracht die de aanvoerders van de 27 teams meekregen. De aanvoerders mochten als bevestiging van die heerlijke opdracht op een speciale poster de handtekening zetten”, gaat Hazzat verder.
Hij benadrukte dat dit paste bij zijn onlangs opgerichte Stichting Hugo. ,,Door middel van sport en themagericht werken leert de doelgroep omgaan met regels, samenwerken, waarden en normen, discipline, (positief) coachen, respect hebben voor elkaar, de individuele en/of teamprestatie en omgeving/wijk. Dat het doel van dit grootste straatvoetbaltoernooi in Nederland hier goed bij past, spreekt mijns inziens voor zichzelf.”
LEAQUE
Soufiane Touzani reikte de prijzen uit. ,,Naast de beker die ons team (FC Bordeauxboys/Stichting Hugo) ontving, stroomt het team O13 ook door naar de FC Straat League van Soufiane Touzani. Dat wordt echt als een eer beschouwd. Zeker omdat Touzani aan het einde van een mooie sportdag nog een geweldige boodschap had. De Krajicek Foundation, Johan Cruyff Foundation en FC Straat gaan komend seizoen de handen ineenslaan om dit initiatief (het grootste straatvoetbaltoernooi) nog groter te maken. Sport is misschien niet een hoofdzaak, maar wel een belangrijke bijzaak. Dat geldt ook voor onze Stichting Hugo. Ik ben er heel trots op”, eindigde Redouan Hazzat.

















